Drugi Park Kultury w Izmirze, dr. Teren rekreacyjny Behçet Uz oddany do użytku

Drugi Kültürpark w Izmirze, dr. Teren rekreacyjny Behçet Uz oddany do użytku
Drugi Kültürpark w Izmirze, dr. Teren rekreacyjny Behçet Uz oddany do użytku
Subskrybuj  


Dr İzmir Metropolitan Municipality burmistrz Tunç Soyer obiecał odnowić swoje stanowisko przed wyborami w ramach swojej wizji „bardziej zielonego Izmiru”. Teren rekreacyjny Behçet Uz został oddany do użytku w nowej odsłonie. Przemawiając na ceremonii otwarcia, burmistrz Izmiru, Tunç Soyer, powiedział, że dzięki temu projektowi w mieście powstanie drugi Kültürpark. kazanStwierdzając, że nie mogą się doczekać, powiedział: „Dr 180 tys. Niech nasz teren rekreacyjny Behçet Uz będzie ogniem nadziei, abyśmy wszyscy mogli żyć o wiele spokojniej i szczęśliwiej na tych ziemiach”.

Obiecany przez burmistrza Izmiru Metropolitan Municipality Tunç Soyera w okresie wyborczym ze swoją wizją „bardziej zielonego Izmiru”, dr. Teren rekreacyjny Behçet Uz został oddany do użytku z odnowionym obliczem. Zlokalizowany na skrzyżowaniu dzielnic Bornova, Konak i Buca, gigantyczny obszar rekreacyjny o powierzchni 180 tysięcy metrów kwadratowych został całkowicie odnowiony przez Departament Parków i Ogrodów Miejskich Miasta Izmiru. Rekultywację środowiska przeprowadziły zespoły Departamentu Nauki.

Burmistrz gminy miejskiej İzmir Tunç Soyer i jego żona Neptün Soyer, a także burmistrz Konak Abdül Batur, burmistrz Bornova Mustafa İduğ, prezydent okręgu CHP Konak Akın Küçükoğulları, przewodniczący okręgu CHP Bornova Ertürk Çapın, zastępca przewodniczącego Rady Gminy İzmir IY Kemaliti. Sevinç, sekretarz generalny gminy metropolitalnej Izmiru Buğra Gökçe, zastępca sekretarza generalnego gminy metropolitalnej Izmir Eser Atak, Yıldız Devran, Ertuğrul Tugay, dr. Uczestniczyli w nim wnuk Behçet Uz Kurtul Kaptanoğlu i jego żona Yeşim Kaptanoğlu, jego córki Lara Kaptanoğlu, wnuczka Gül Vardarlı i jego żona Nüvit Vardarlı oraz ich syn Tan Vardarlı, przedstawiciele izb i organizacji pozarządowych, naczelnicy dzielnic i wielu obywateli.

Drugi Kültürpark İzmira

W swoim przemówieniu na otwarciu, burmistrz miasta Izmir, Tunç Soyer, który rozpoczął swoje przemówienie od wyrażenia swojego szczęścia, że ​​obszar, który był nieczynny przez długi czas, został odnowiony i przywrócony do życia, powiedział: „180 tys. metrów powierzchni rekreacyjnej; Buca znajduje się na skrzyżowaniu dzielnic Konak i Bornova. Ten odnowiony obszar, z tarasem miejskim z widokiem na Zatokę Izmirską, placami zabaw dla dzieci, terenami sportowymi i rekreacyjnymi, będzie jednym z nowych centrów atrakcji naszego miasta, w którym będą oddychać wszyscy mieszkańcy Izmiru, a zwłaszcza te trzy dzielnice. Dzięki temu projektowi tworzymy drugi Kültürpark w naszym mieście.”

25 milionów nowej przestrzeni życiowej

Przekazując informację o pracach remontowych na terenie rekreacyjnym, prezes Tunç Soyer powiedział: „W naszym projekcie renowacyjnym, który zrealizowaliśmy zainwestowaniem 25 mln 321 tys. lir, objęliśmy ochroną 3 tys. 150 drzew w parku wcześniej i posadziliśmy W okolicy 497 nowych drzew. W ramach Strategii Izmiru na rzecz życia w zgodzie z naturą, w naszym obszarze rekreacyjnym zastosowaliśmy gatunki roślin, które są w pełni dostosowane do przyrody regionu Morza Śródziemnego i Izmiru i nie wymagają dużej ilości wody. W ten sposób zmagamy się z suszą, jednym z najbardziej palących problemów kryzysu klimatycznego. Nasz projekt Living Parks, w którym wzmacniamy integralność ekosystemu, jest efektem holistycznego spojrzenia, które koncentruje się na wspólnym życiu i korzysta z nauki od natury, w której chronimy starożytne obszary produkcyjne. Z takim zrozumieniem zaplanowaliśmy i wdrożyliśmy Park Behçet Uz. Wiem, że dr. Obszar rekreacyjny Behçet Uz ze wszystkimi jego aspektami; Wniesie nieoceniony wkład w naszą wizję życia w zgodzie z naturą i nasz cel, jakim jest zielona infrastruktura. Będzie to zupełnie nowa przestrzeń do oddychania dla naszych obywateli mieszkających w okolicznych dzielnicach naszego miasta”.

„Niech powstanie ogień nadziei”

W ostatniej części przemówienia Soyera dr. Przypominając misję Behçet Uz polegającą na założeniu Kültürpark, powiedział: „W Turcji, która dziś powróciła na miejsce pożaru, pragnę, aby ten park ponownie służył jako iskra dla dobrobytu gospodarczego i społecznego oraz zbawienia tego narodu. I niech zapłonie ogień nadziei, abyśmy wszyscy mogli żyć na tej ziemi o wiele spokojniej i szczęśliwiej”.

„Wyłoniła się niesamowita praca”

W jego słowach dr. Burmistrz Konak Abdül Batur, który zaczął od podziękowania Tunç Soyer za nazwanie Behçet Uz, powiedział: „Naprawdę ten obszar o powierzchni 180 tysięcy metrów kwadratowych to obszar, który połączy dwie dzielnice miasta. Odwiedziliśmy to miejsce dwa lata temu. Powiedzieliśmy, że należy tu dotknąć ręki Samorządu Metropolitalnego Izmiru. Jako kochający zieleń prezydent, Tunç Soyer z wielką uwagą skupił się na tym temacie. Niesamowita praca wyszła dzisiaj. Stał się dziełem, w którym brane są pod uwagę wszelkiego rodzaju funkcje, w których mogą się umówić wszyscy obywatele miasta, młodzi i starzy. Te tereny to obszary, które dodadzą miastu powiewu świeżego powietrza. W imieniu mieszkańców Konakli chciałbym podziękować naszemu Prezydentowi.

„To inwestycja, która w dzisiejszej gospodarce zostanie czterokrotnie zwiększona”

Burmistrz Bornova Mustafa İduğ, który stanął na podium po Batur, powiedział: „Podano liczbę 25 milionów. Jest to inwestycja, której w dzisiejszej gospodarce można dokonać co najmniej czterokrotnie. Dlatego chciałbym podziękować naszym biurokratom, sekretarzom generalnym i naszemu Prezydentowi, którzy przyczynili się do powstania tej sprawy. Podczas naszej kandydatury na burmistrza nasz burmistrz Tunç powiedział: „Przybyliśmy, aby dokonać inwestycji, które należy przeprowadzić w wyższych dzielnicach”. Inwestycja ta jest bardzo cenna dla wyższych dzielnic. To była przestrzeń do wytchnienia. W tym okresie, kiedy narkotyk spadł do wieku 13 lat, tworzenie takich terenów sportowych i stref oddechowych ma pełne zrozumienie stanu społecznego i socjalistycznej gminy. W okresie dwóch i pół roku na Bornova nie powstał tylko ten obszar. Dzięki inwestycjom Metropolitan w Bornova otwarto Basen Izmir. Schronisko dla zwierząt Gokdere zostanie wkrótce otwarte. Centrum Odpadów Stałych w Bornova kazankrzyknął. Remont rezydencji Petersona, 19 km ścieżki rowerowej, budowa Doliny Homera, VII i VIII filia Ludowego Sklepu Spożywczego to rzeczy, które zostały wykonane w naszej dzielnicy.

„Lojalność w Izmirze”

Przewodniczący, dr. Ku pamięci Behçeta Uza na podium stanął jego wnuk Kurtul Kaptanoğlu. Po wielkim pożarze w Izmirze dr. Opowiadając historię założenia Behçet Uz Kültürpark dla społecznego i gospodarczego rozwoju miasta, Kaptanoğlu powiedział: „Mój dziadek był zielony i kochał Izmir. Zbudował obszar taki jak Kültürpark, aby zbuntować się w Izmirze. Mimo wszystkich niemożliwości założył Kültürpark przy wsparciu mieszkańców Izmiru. Taki obszar nie powinien być oceniany wyłącznie jako park. Sposoby nie zdradzania miasta kazanprzechodzenie przez wspinaczkę. Izmir ma tyle szczęścia, że ​​80 lat po zakończeniu burmistrza Behçet Uz nazywa się jednym z największych parków w Turcji, co jest wspaniałym przykładem lojalności”.

Naczelnik dzielnicy Çamkule na Bornovie, Hüseyin Şimşek, również przeniósł ten obszar do swoich dzielnic, gdzie ludzie będą oddychać, a młodzież i dzieci będą uprawiać sport. kazanPodziękował burmistrzowi Izmiru Tunç Soyerowi.

wycieczka rekreacyjna

Po ceremonii otwarcia prezydent Tunç Soyer zwiedził gigantyczny teren rekreacyjny z prezydentami i mieszkańcami Izmiru. Soyer rozpoczął wycieczkę od przetestowania przycisku awaryjnego, który po raz pierwszy znajduje się w parku w Izmirze i pozwala obywatelom aktywować siły bezpieczeństwa, naciskając je w sytuacjach awaryjnych. Następnie Soyer wraz ze studentami Fundacji Edukacji Współczesnej Egejskiej, którzy byli pierwszymi gośćmi parku, wręczyła kwiaty trenerom z zakresu edukacji drogowej na pamiątkę Dnia Nauczyciela 24 listopada. Soyer spotkał się ze sportowcami Klubu Sportowego Miejskiego Miasta Izmiru, Klubu Sportowego Gültepe i Klubu Sportowego Çamkule na boisku piłkarskim o standardzie FIFA utworzonym w strefie rekreacyjnej i wręczył nagrody sportowcom, którzy zajęli pierwsze miejsca w turnieju otwarcia. Następnie Soyer i prezydenci zmierzyli się ze sportowcami.

Pamięć o Behçet Uz na tle najpiękniejszego widoku Izmiru

Na placu, który znajduje się w najdalszym punkcie obszaru i widzi Izmir z góry, były burmistrz Izmiru i były minister zdrowia dr. Inaugurowano pomnik Behçet Uz. Ogień Izmiru na granitowych płytach przed pomnikiem, otwarcie targów i dr. Uwzględniono fragmenty życia Behçet Uz.

Możliwości sportowe dla młodych ludzi

Dr. W ramach prac renowacyjnych na obszarze rekreacyjnym Behçet Uz, brudne boisko piłkarskie na tym obszarze zostało dostosowane do standardów FIFA, zgodnie z celem burmistrza miasta Izmir Tunç Soyer, aby uczynić Izmir miastem młodzieżowym i sportowym. Wybudowano szatnie i trybunę na 500 miejsc. Na terenie rekreacyjnym znajduje się trasa do biegania w szkocką kratę o długości 480 m i trasa rowerowa o długości 800 m, strefa fitness w 4 różnych punktach, park edukacji drogowej dla dzieci, place zabaw, tereny sportowe i piknikowe. Ponadto obszar jest placem, na którym mogą odbywać się organizacje, takie jak koncerty i teatr. kazankrzyknął. Na terenie rekreacyjnym powstał plac zabaw dla dzieci o powierzchni 600 m2001, a teren został wyposażony w place zabaw dla dzieci nowej generacji. Bezpieczeństwo parku zapewniono dzięki oświetleniu nocnemu oraz systemowi kamer. Obszar został oddany do użytku w XNUMX roku przez ówczesnego burmistrza Ahmeta Piristinę.

Pokaz przemysłu kolejowego Armin sohbet

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar