Brak wyników dotyczących projektu kolejowego Samsun Sarp

Nie było żadnych rezultatów, jeśli chodzi o projekt kolejki Samsun
Nie było żadnych rezultatów, jeśli chodzi o projekt kolejki Samsun

Wojskowa Izba Handlowo-Przemysłowa (OTSON) Przewodniczący Servet Sahin, turecka ekonomia, która odbyła się u Prezydenta TOBB Recepa Tayyipa Erdogana, przedstawił swoje problemy i postulaty naszej prowincji uczestniczył w spotkaniu.


Przewodniczący OTSON Servet Sahin, turecki przewodniczący Związku Izb i Giełd Towarowych Rifat Hisarcıklıoğlu w swoim kraju, premier Recep Tayyip, który odbył się w Erdogan, przewodniczył spotkaniu z udziałem wideokonferencji. Podczas spotkania przedstawił problemy prowincji w pisemnym tekście prezydentowi Erdoğanowi.

W swoim raporcie dla Prezydenta Erdogana Şahin przedstawił postulaty członków Projektu Kolejowego Samsun-Sarp, Czarnomorskiej Drogi Śródziemnomorskiej, rozwiązania problemu portowego naszej prowincji i członków.

W raporcie przygotowanym przez prezydenta Şahina; Turcja sama wytwarza 35% produkcji orzechów laskowych w naszym mieście i naszym regionie, aby wyrazić moją wdzięczność za wsparcie, jakie udzieliłeś tej polityce w imieniu orzechów, które chcą przenieść kilka kwestii, które powinny zostać rozwiązane.

PROJEKT KOLEJOWY SAMSUN-SARP

Turcja w dniach 21-24 października na szczycie kolejowym, który odbył się w Stambule, Samsun ma nadzieję, że spodziewamy się, że w wyniku przekroczenia linii kolejowej był związany z Projektem. Istnieje silny związek między poziomem rozwoju regionu a siecią transportową w tym regionie. Projekt kolei Samsun-Sarp do Morza Czarnego, wschodniego krańca środkowego Morza Czarnego, Turcji na północ od prowincji Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize i Artvin bezpośrednio do gospodarki wspomnianej prowincji do sąsiednich prowincji, ponieważ połączenie międzysystemowe będzie miało pozytywny wpływ. Wspólna cecha wspomnianych prowincji zaczyna docierać do tego regionu prowincji, który najbardziej migruje w Turcji. Zakończenie tego projektu będzie ważnym wkładem w rozwiązanie problemów ekonomicznych, zwłaszcza zatrudnienia. Migracja odwrotna rozpocznie się dzięki możliwościom zatrudnienia, jakie stworzy. Sytuacja ta pozytywnie wpłynie na prowincje przyciągające migracje we wszystkich aspektach.

Przejeżdżanie kolei Samsun-Sarp przez Ordu i Giresun ma żywotne znaczenie dla naszej prowincji i regionu.

DROGA ŚRÓDZIEMNOMORSKA CZARNEGO MORZA

Zakończenie i otwarcie projektu drogi czarnomorskiej-śródziemnomorskiej, na który przetarg został złożony w 2008 r., Będzie miało bezpośredni wpływ na nasze prowincje Ordu, Sivas, Kayseri, Kahramanmaraş i Hatay, a pośrednio wpłynie na 50 prowincji. Jednocześnie odległość między Ordu i Mesudiye zostanie zmniejszona do jednej godziny, a tunele i wiadukty do dwóch godzin między Ordu i Sivas, a transport między Ordu i Iskenderun zmniejszy się do sześciu siedmiu godzin. Wraz z zakończeniem projektu drogi czarnomorskiej-śródziemnomorskiej nasza prowincja Ordu zamieni się w centrum logistyczne. Ordu odegra ważną rolę w eksporcie do krajów położonych nad Morzem Czarnym. Sytuacja ta, która zapewni dużą wygodę w transporcie produktów eksportowych z regionu Morza Śródziemnego i Środkowej Anatolii do Morza Czarnego, również w znacznym stopniu wpłynie na gospodarkę kraju. Ponadto eksportowane produkty będą łatwiej dostarczane do krajów nad Morzem Czarnym przez naszych przemysłowców. Dostarczamy i żądamy od Państwa wsparcia przy zakończeniu i otwarciu tego projektu, który jest najcenniejszą inwestycją zrealizowaną w naszym województwie i regionie po lotnisku Ordu-Giresun pod koniec tego roku.

PORT ORDU

Jak poinformowano również Państwa Zat-Al, nasze miasto jest jedynym miastem z linią brzegową i bez portu. Od dzielnicy Gülyalı do granic dzielnicy Terme jest około 110 km. Oprócz małych portów, które służą jako schronienie dla rybaków w naszej prowincji z wybrzeżem, nie mamy portu w Ünye, który miałby szerszą strukturę schronienia i spełniałby potrzeby naszego miasta.

Dla gospodarki województwa, które eksportuje ok. 50 tys. Ton orzechów laskowych i eksportuje znaczną ilość gliny kaolinowej oraz dostarcza drogą morską ok. 300-350 tys. Ton surowca MDF, drewna i nawozów, port, który będzie świadczył usługi przeładunkowe i turystyczne staje się pilną potrzebą.

Wraz z otwarciem podwójnej drogi czarnomorskiej-śródziemnomorskiej dla ruchu ta usługa portowa stała się ważniejsza dla transportu i eksportu produktów wielu miast, takich jak Sivas, Kayseri, Kahramanmaraş, Gaziantep i Hatay do regionu Morza Czarnego.

Czekamy na Państwa uznanie, aprobatę i wsparcie w tym zakresie, a także dostarczamy i żądamy, aby inwestycja portowa dotarła do naszego województwa jak najszybciej. ” Jego wypowiedzi zostały uwzględnione.


sohbet

Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar

Powiązane artykuły i reklamy