Obrońcy klimatu zbierają 33 kilogramy śmieci w ciągu godziny

Obrońcy klimatu zebrali kilogramy śmieci w ciągu godziny
Obrońcy klimatu zbierają 33 kilogramy śmieci w ciągu godziny

Mając na celu podnoszenie świadomości dzieci na temat zmian klimatu w ramach projektu Climate Protectors od 2021 r., Cartoon Network spotkał się z dziećmi ze Stowarzyszeniem DenizTemiz/TURMEPA w ramach Światowego Dnia Ochrony Środowiska 5 czerwca.

Dwadzieścioro dzieci, które uczestniczyły w otwarciu 13. Wystawy Odpadów Podwodnych, zorganizowanej przez TURMEPA, przeszło szkolenie z zakresu zero odpadów, zmian klimatu i ochrony mórz. W tym szczególnym dniu dzieci przekazały wiadomość „Zostań obrońcą klimatu Cartoon Network i zmień świat”.

Cartoon Network nadal podnosi świadomość dzieci na temat zmian klimatu i uświadamia im, jak zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki projektowi Climate Protectors, który uruchomiono w 2021 roku. Cartoon Network i TURMEPA zorganizowały specjalne wydarzenie, aby przyczynić się do podniesienia świadomości dzieci na temat zmian klimatu w dniu 5 czerwca, w Światowy Dzień Środowiska. Wydarzenie, które rozpoczęło się otwarciem 13. Wystawy Podwodnych Odpadów, która odbyła się w tym roku w siedzibie TURMEPA w Nakkaştepe, zakończyło się czyszczeniem wybrzeża w zatoce Gelara w Rivie. 20 dzieci, które przeszły szkolenie na temat zero odpadów, zmian klimatu i ochrony mórz, zebrało 33 kg odpadów w godzinę.

Turcja, Bliski Wschód, Afryka Północna, Grecja Kanały dla dzieci Dyrektor ds. programów i radiofonii i telewizji Zümrüt Pakoy; „Poprzez opowiadanie historii i postaci w Cartoon Network zawsze staramy się być towarzyszami naszych widzów w ich podróży do odkrywania i poznawania świata. Nasz projekt Cartoon Network Climate Protectors miał na celu podniesienie świadomości na temat zmian klimatu, wyposażenie dzieci w umiejętności walki z problemami środowiskowymi i wzmocnienie ich pozycji. W ramach projektu Climate Protectors, który wdrożyliśmy w 6 krajach w celu podniesienia świadomości dzieci w wieku 12-18 lat na temat zmian klimatycznych, koncentrujemy się na mobilizacji dzieci, wyjaśniając prostym językiem, co mogą z łatwością zrobić w swoim codziennym życiu, aby zapewnić zrównoważoną przyszłość. W naszym projekcie dajemy im łatwe zadania, w których mogą być częścią walki ze zmianami klimatycznymi, a jednocześnie staramy się ich zachęcać, dzieląc się podróżą, by stać się strażnikami klimatu swoich rówieśników na całym świecie”. powiedział.

1 milion zadań zrealizowanych na rzecz zmian klimatu

Pakoy powiedział, że w ramach projektu dzieci podjęły się takich zadań jak wyłączenie urządzeń w trybie czuwania w kategoriach takich jak podróże, woda, energia, zwierzęta, jedzenie, kreatywność, drugie użycie toreb na zakupy czy zrobienie kompostu z resztek jedzenia.Dzieci z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu rozwiązały zadania związane ze zmianą klimatu na stronie internetowej ponad milion razy”. powiedział.

Szmaragdowy Pakoy; „Dzisiaj w ramach naszego projektu wspólnie z TURMEPA przeszkoliliśmy 20 dzieci i umożliwiliśmy im aktywne wspieranie walki klimatycznej. Zachęciliśmy dzieci i ich przyjaciół do stworzenia Cartoon Network Climate Protectors, którym przekazywaliśmy nasze wiadomości poprzez zabawne gry i zajęcia przez cały dzień”.

Dyrektor generalny TURMEPA Semiha Öztürk powiedziała: „Edukacja jest jednym z najważniejszych obszarów działalności naszego stowarzyszenia, które powstało 29 lat temu, aby zapewnić naszym dzieciom błękitną przyszłość. Do tej pory dotarliśmy z naszymi szkoleniami środowiskowymi i morskimi do 9 milionów osób, a 19 naszych filmów edukacyjnych dotarło do ponad 580 XNUMX uczniów dzięki pojawieniu się na EBA, platformie cyfrowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Ponownie wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej nakręciliśmy pięć filmów edukacyjnych dla naszych nauczycieli, tym razem pod tytułami Zero Odpadów i Zmiany Klimatu. Na naszych szkoleniach staramy się wytłumaczyć, że najlepszym sposobem na ochronę mórz jest niezanieczyszczanie, Zero Waste i Zero Waste Blue. Ta współpraca jest bardzo cenna, aby powiedzieć naszym dzieciom, co mogą zrobić dla dobra naszego świata i przyczynić się do ich rozwoju jako pokoleń wrażliwych na środowisko. Dziękuję całemu zespołowi Cartoon Network”. powiedział.

📩 04/06/2023 12:52