Reprezentacja U17 w piłce ręcznej dziewcząt awansowała do grupy finałowej

Reprezentacja U dziewcząt w piłce ręcznej awansowała do grupy finałowej

Rywalizując w Mistrzostwach 16. Śródziemnomorskiej Konfederacji Piłki Ręcznej U17 Dziewcząt, nasza Reprezentacja U17 Dziewcząt w piłce ręcznej wygrała wszystkie trzy mecze w grupie i awansowała do grupy finałowej.

Reprezentacja pokonała Tunezję 27:15 w pierwszym meczu rozegranym wczoraj, a następnie pokonała gospodarzy Grecję 19:17 w meczu, który rozegrała. Reprezentacja U32, która również wygrała 24:17 w rozegranym dzisiaj meczu Rumunii, zakończyła swoją grupę jako liderka i awansowała do grupy finałowej.

W meczu rozegranym na hali sportowej Traida w Nafplio w Grecji reprezentacja wygrała wszystkie trzy tercje 9:3, 8:6 i 10:6 z Tunezją w swoim pierwszym meczu, wygrywając mecz 27:15 i zdobywając pięć punktów.

W drugim meczu rozegranym wczoraj reprezentacja dziewcząt do lat 17 zmierzyła się z gospodarzem, Grecją. Podczas gdy Grecja prowadziła 7:4 w pierwszej tercji, nasze reprezentacje prowadziły 9:5 w drugiej tercji i 6:5 w trzeciej, wygrywając mecz 19:17 i zdobywając cztery punkty.

W swoim ostatnim meczu w grupie wygrał mecz z Rumunią z wynikiem 9:10, 8:12 i 7:10 we wszystkich trzech tercjach i zdobył pięć punktów. Tym wynikiem nasza reprezentacja zakończyła prowadzenie grupy z dorobkiem 14 punktów. Po jutrzejszym zakończeniu meczów grupowych w mistrzostwach zostanie ustalony ostateczny terminarz grupowy.

W mistrzostwach, w których rywalizuje dziewięć krajów, mecze rozgrywane są w trzech okresach, jeden punkt przyznawany jest za każdy wygrany okres, połowa za okres zakończony remisem, 2 punkty dla zwycięskiej drużyny i jeden punkt za każdy remis. Mecze w mistrzostwach, w których trzy najlepsze drużyny w swoich grupach awansują do ostatniej grupy, Greckiej Federacji Piłki Ręcznej Youtube transmitowane na żywo na kanale.

Następujący sportowcy wchodzą w skład reprezentacji dziewcząt do lat 17 pod kierownictwem głównego trenera Serkana İnci:

Bramkarz: Betul Yilmaz, Hiranur Ozturk
Lewe skrzydło: Şilan Yılmaz, Viyan Asmin Avras, Ela Hüzmeli
Lewy rozgrywający: Bugu Sonmez, Hande Muhcu
Środkowy rozgrywający: Buket Seven, Öykü Doga Harmanci
Prawy rozgrywający: Ilayda Yuksel, Azra Ozturk
Prawica: Sümeyye Durdu, Seval Bozova, Ebrar Halime Kılıç
Pivot: Zehra Karadavut, Sudenaz Kıyga
Personel techniczny: Serkan İnci (główny trener), Tolga Köybulan (trener), Ragıp Demirman (trener), Nuray Güney (PSK. Performance), Simay Şahinoğlu (fizjoterapeuta)