Last Minute: Edukacja zawieszona na 4 tygodnie w 2 prowincjach dotkniętych trzęsieniem ziemi

Edukacja w ostatniej chwili zawieszona na tydzień w mieście dotkniętym trzęsieniem ziemi
Edukacja zawieszona na 4 tygodnie w 2 prowincjach dotkniętych trzęsieniem ziemi w ostatniej chwili

Minister edukacji narodowej Mahmut Özer złożył oświadczenia w centrum kryzysowym Urzędu Gubernatora w Malatya. Minister Mahmut Özer powiedział: „Od dziś robimy 2-tygodniową przerwę w edukacji w naszych prowincjach Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman i Malatya. Zrobimy tygodniową przerwę w edukacji w naszych prowincjach Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye i Kilis”.

Podziel się informacją, że spotkanie koordynacyjne w Malatya trwa. Özer powiedział: „Dzięki Bogu, jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnych negatywnych wiadomości z naszych szkół. Nie było obrażeń ani zgonów związanych z pobytem naszych uczniów i nauczycieli w hostelach”. powiedział.

Zauważając, że tylko jedna wiejska szkoła została zniszczona w Şanlıurfa i Osmaniye, Özer poinformował, że uszkodzony został również hostel w Pozantı.

Obecnie we wszystkich naszych szkołach nie ma problemów.

Stwierdzając, że bardzo cenne jest zaspokojenie pilnych potrzeb obywateli w celu przeprowadzenia procesu w zdrowy sposób, oprócz działań ratowniczych, Özer powiedział: „W tym kontekście wszystkie nasze domy nauczycielskie, hotele treningowe, hale sportowe i szkoły zostały otwarte na służbę naszym obywatelom we wszystkich dziesięciu prowincjach. Nasi obywatele otrzymują gorące posiłki, zwłaszcza w naszych hotelach i domach nauczycielskich. Ponownie do tych dziesięciu województw przeniosły się Jednostki Poszukiwawczo-Ratownicze Ministerstwa Edukacji Narodowej z naszych 81 województw, które zorganizowaliśmy wspólnie z naszym Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. powiedział.

Zauważając, że wszystkie zespoły ministerstwa, które zapewnią wsparcie psychologiczne, również śpieszą z pomocą obywatelom, Özer powiedział: „Krótko mówiąc, na razie we wszystkich naszych szkołach nie ma problemów. Miejmy nadzieję, że szybko uleczymy rany, naprawimy mniej zniszczone szkoły i wznowimy działalność edukacyjną i szkoleniową. Ponownie centrum alarmowe MEBİM, centrum komunikacji kryzysowej o numerze 444 0 632, zaczęło służyć wszystkim naszym obywatelom, naszym nauczycielom, uczniom i ich krewnym w innych miastach, którzy są ciekawi personelu administracyjnego w tych prowincjach. ” powiedział.

2 tygodnie w Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman i Malatya; 1 tydzień przerwy w Diyarbakir, Sanliurfa, Adana, Osmaniye, Gaziantep i Kilis

Oświadczając, że skontaktował się ze wszystkimi dyrektorami prowincji i wojewodami w regionie w sprawie kontynuowania edukacji i szkoleń w drugiej kadencji w 10 prowincjach, minister Özer powiedział:

„W tym kontekście od dzisiaj robimy dwutygodniową przerwę w edukacji w naszych prowincjach Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman i Malatya. Ponownie w pozostałych prowincjach Diyarbakır, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye, Gaziantep i Kilis zrobimy sobie tylko tygodniową przerwę w edukacji. W zależności od sytuacji rozwojowej zdecydujemy, czy ją przedłużyć, dokonując ponownej oceny w procesie. Krótko mówiąc, w tej chwili w Ministerstwie Edukacji Narodowej nie ma sytuacji nadzwyczajnej dotyczącej naszych szkół. Jako Ministerstwo cały nasz zespół jest w terenie, aby szybko ponownie przygotować nasze szkoły do ​​edukacji. Nasze państwo jest na boisku wszystkimi swoimi środkami. Nasi przyjaciele zmobilizowali się do udzielania wszelkiego rodzaju wsparcia, zarówno budżetowego, jak i osobowego. To wielki ból; Czas na jedność i wspólnotę... Miejmy nadzieję, że szybko zagoimy te rany, wykorzystując wszystkie zasoby naszego państwa i rządu. Trwają próby ratowania naszych rannych z wraku. Jeszcze raz składam najserdeczniejsze życzenia i życzę miłosierdzia Bożego wszystkim naszym obywatelom, którzy stracili życie”.

Günceleme: 06/02/2023 12:14

Podobne reklamy

Bądź pierwszy i skomentuj

zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*