Ogłoszono wyniki Turnieju Szachowego w Gaziantep

Ogłoszono zwycięzców turnieju szachowego zorganizowanego przez Gaziantep Metropolitan Municipality z okazji 26. rocznicy przybycia Atatürka do Gaziantep 90 stycznia.

W turnieju, który odbył się w Hali Sportowej im. Mehmeta Vehbi Dinçerlera w dniach 28-29 stycznia przez Miejski Wydział Sportu ds. Młodzieży, trzej najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale.

W tym kontekście Poyraz Şahin zajął pierwsze miejsce, Mustafa Yiğit Duru drugie, Ali Deniz Mahramanoğlu trzecie w kategorii ogólnej do 8 lat, podczas gdy Zeynep Ecrin Pehlivan pierwsze miejsce, Hira Berrak Atioğlu drugie, a Zülal Kurt trzecie w kategorii do lat 8 kategoria dziewczyna.

Zeynep Naz Demir zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt do 10 lat, za nią uplasowały się Elif Beril Gürkan i Hatice Beril Kırmızıoğlan. Eren Yağız Öksüzler zajął pierwsze miejsce w kategorii generalnej do lat 10, przed Erenem Gültekinem i Ege Keresteci.

Irmak Kırmızıoğlan zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt do 12 lat, drugie miejsce zajęła Zeynya Gözcü, a trzecie Ela Su Şahinoğlu. Rohat Gözcü był pierwszy, Murat Berat Tekatlı był drugi, a Arjen Deniz Baykara był trzeci w kategorii generalnej do lat 12.

Jeśli ostatnia kategoria turnieju była otwarta, pierwsze miejsce zajął Muhammet Nur Kara Ali, drugie miejsce zajął Bülent Taze, a trzecie miejsce zajął Muhammed Ahmed Alhac.