Jose Butron zostaje mistrzem Europy Motokors

Jose Butron zostaje mistrzem Europy w motocyklach

W finale MXGP w Afyonkarahisar, gdzie rywalizują najlepsi motocrossowcy świata, wyłoniono mistrza Europy w motocrossie sezonu 2022. Mistrzem został Hiszpan Jose Butron z KTM, a drugie i trzecie miejsce zajęli Słowak Tomas Kohut i Simon Jost z KTM. W rankingu marek znalazły się KTM, Husquvana i Honda.

Jose Butron wygrał etap EMXOpen TURCJA, a Tomas Kohut i Michael Sandner dzielili drugie i trzecie miejsce.

Jose Butron wygrał pierwszy wyścig w EMXOpen TURCJA i ogłosił mistrzostwo. Pozostałe dwa nazwiska na podium to Słowak Tomas Kohut i Simon Jost z KTM.

Austriak Michael Sandner z KTM wygrał dziś drugi wyścig w EMXOpen TURCJA, a drugie miejsce zajął Słowak Tomas Kohut z KTM. Jose Butron, który zakończył sezon jako mistrz, stanął na podium z trzeciego miejsca.

Mustafa Çetin 8., Batuhan Demiryol 9., Ömer Uçum 11., Şakir Şenkalaycı 12., Eray Esentürk 15., Mevlüt Kolay 16., Volkan Özgür 17., Burak brał udział w etapie EMXOpen TURCJA z Turcji. , Murat Başterzi 18. i Tuğrul Dursunkaya 19..