Kto wygra Grand Prix Azerbejdżanu? Max Verstappen czy Lewis Hamilton?

Grand Prix Azerbejdżanu

Baku City Circuit, długo wyczekiwane 51-okrążeniowe Grand Prix, odbędzie się wreszcie w ten weekend. Wyścig zostanie oznaczony o godzinie 13:00 czasu BST, a fani będą mieli wiele do zaoferowania z tej serii. Czy nowy lider mistrzostw świata Max Verstappen utrzyma prowadzenie w Monako? Będzie to znane dopiero po zakończeniu wyścigu.

Jak wygląda Grand Prix Azerbejdżanu?

Różne obwody mają różny wpływ na wydajność różnych sterowników. Tor o długości 6 km ma prostą o długości 2,2 km, która idealnie pasuje do długich bitew DRS i szybkich bitew. wszystkie oczy Lewis Hamilton i Max Verstappenbędzie w . Lewis Hamilton wygrał edycję 2018, ale Max jeszcze nie zdobył podobnej wygranej w konkursie. Jednak ten ostatni wygrał wyścig w Monako i nie może się doczekać obrony swojej przewagi.

Edycja 2018 była bardzo konkurencyjna i Hamilton jakoś miał szczęście. Lider wyścigu Valtteri Bottas doznał późnego przebicia opony, a Hamilton wykorzystał okazję. Nawet jeśli takie zdarzenia wystąpią, Hamilton będzie czekał na wygraną na własnych warunkach.

Leclerc będzie miał nową skrzynię biegów

Leclerc

Na torach wyścigowych bardzo często zdarzają się wypadki, a Leclerc jest jednym z ostatnich przestępców. Kierowca zdobył go po raz pierwszy w Q3, ale później rozbił się w swoim ostatnim wyścigu. Zespół stojący za jego bolidem postanowił nie zmieniać skrzyni biegów, aby uniknąć kary za pięć miejsc na starcie. Ferraripoinformował, że to lewa piasta wału napędowego uległa awarii, a nie skrzynia biegów. Nie wystartował w wyścigu i dlatego nie ukończył wyścigu w Monte Carlo.
Chociaż zespół doszedł do wniosku, że skrzynia biegów nie jest problemem, nadal będą ją wymieniać. Przeniesienie może zostać wykonane bez kary, ponieważ zostanie uznane za wycofanie, nawet jeśli wymagane sześć wyścigów nie zostanie osiągnięte.

Leclerc zajął pole position w GP Monako. W poprzednim wywiadzie stwierdził, że nauczył się być konsekwentny i nie podejmować ryzyka w takich wyścigach.

McLaren i Mercedes niezadowoleni z rywalizujących zespołów stosujących Flexi-wing

Oba zespoły uważają, że rywalizujące zespoły naruszyły zasady wyścigu, projektując tylne skrzydło swoich samochodów. Żaden zespół nie spotkał się z protestami projektowymi podczas Grand Prix Monako. Jednak tor miejski w Baku może zmienić całą historię, ponieważ ma kilka długich prostych, co oznacza, że ​​elastyczne samochody skrzydłowe mogą być korzystne.

FIA wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​może to doprowadzić do ostrzejszych testów tylnych skrzydeł policji. Ale nie zostanie to zrobione przed Grand Prix Azerbejdżanu. Trener Mercedesa, James Allison, mówi, że „będą mieć otwarty umysł” na temat tego, czy Red Bull zaryzykuje użycie skrzydeł w następnym wyścigu.

Sainz powiedział, że Norris i McLaren powinni być podekscytowani Baku, ponieważ mają już samochód „rakietowy”. Ferrari osiągnęło imponujące wyniki w pierwszych dwóch treningach w Monako, a Charles Leclerc i Sainz prowadzili Free Practice 2. Musimy tylko poczekać i zobaczyć, czy samochód będzie miał przewagę nad osiągami zespołów.

Kto wygra wyścig?

piłka nożna,w zakładach sportowych online Mimo że nadal jest liderem, F1 również nie może zostać zignorowana i dlatego zawsze pojawia się w różnych bukmacherach. Lewis Hamilton wygrał do tej pory 5 z 3 wyścigów. Z drugiej strony Max Verstappen wygrał dwa razy w tych samych wyścigach.

Dlatego Grand Prix Azerbejdżanu 2021 będzie trudnym wyścigiem, ponieważ Max Verstappen nie może się doczekać utrzymania przewagi, podczas gdy Max Verstappen chce zwiększyć swoje szanse na zostanie zwycięzcą. Są inni godni zawodnicy i możemy po prostu poczekać i zobaczyć, co mogą zrobić podczas wyścigu.