Prezydent Büyükkılıç wręczył medale przyszłym tenisistom

Pionierem wydarzeń i zajęć sportowych w Europejskim Mieście Sportu Kayseri 2024 jest Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Nadal organizuje organizacje sportowe w specjalne dni i tygodnie.

W tym kontekście Büyükşehir Spor A.Ş. Z okazji Dnia Suwerenności Narodowej i Dnia Dziecka zorganizowano 23 kwietnia specjalny turniej tenisowy, który podarował dzieciom Gazi Mustafa Kemal Atatürk, założyciel Republiki Turcji.

W turnieju rozgrywanym w dniach 20-23 kwietnia zacięto rywalizowało 8 zawodników, 14 dziewcząt i 62 chłopców w wieku 61-123 lat.

Firma sportowa Turniej Tenisowy Niepodległości Narodowej i Dnia Dziecka, zorganizowany 23 kwietnia przez Narodowy Turniej Tenisowy Suwerenności i Dnia Dziecka, zakończył się meczami finałowymi rozegranymi na kortach tenisowych Recep Tayyip Erdoğan Nation Garden.

Nagrody ich właścicielom wręczono podczas zapierających dech w piersiach meczów tenisowych w Kayseri, mieście sportu i sportowców.

Dzieci-sportowcy odebrali medale z rąk Burmistrza Miasta dr. Podczas gdy Memduh Büyükkılıç wręczył prezent, burmistrz Büyükkılıç podarował także inteligentny zegarek.

Burmistrz Büyükkılıç pogratulował dzieciom, które wygrały mecze poprzez wspólne uprawianie sportu i rozrywki na kortach tenisowych, na których odbywały się piękne zawody, a także pogratulował dzieciom 23 kwietnia Narodowego Święta Suwerenności i Dnia Dziecka i powiedział: „W związku z naszym Dniem Niepodległości Narodowej, założyciel naszej Republiki, Mustafa Kemal Atatürk, życzył naszym dzieciom: „Gratuluję naszym dzieciom tego ważnego dnia, który podarował im w prezencie” – powiedział.

„Podejmiemy niezbędny wysiłek, aby szkolić przyszłych tenisistów w naszym KAYSERİ”

Büyükkılıç podkreślił, że dołoży wszelkich starań, aby wyszkolić przyszłych tenisistów w Kayseri i powiedział: „Szczególnie dzisiaj gratuluję naszym dzieciom, które wzięły udział w zawodach związanych z tenisem w grupach wiekowych 8, 9,10,14, XNUMX, XNUMX lat w naszym ogrodzie narodowym i życzę dalszych sukcesów. „Mam nadzieję, że dołożymy wszelkich starań, aby szkolić przyszłych tenisistów w Kayseri” – powiedział.

ROSNĄ LICZBA KORÓW TENISOWYCH WEWNĘTRZNYCH

Zauważając, że liczba krytych kortów tenisowych, które przyciągają duże zainteresowanie miłośników tenisa, zostanie zwiększona, burmistrz Büyükkılıç powiedział: „Chciałbym w tym miejscu wyrazić, że uruchomimy proces w kierunku, jakiego pragniecie w przyszłości, po intensywnym żądanie od Państwa zwiększenia liczby krytych kortów tenisowych. „Z góry gratuluję naszym ukochanym szczeniętom i życzę im powodzenia” – powiedział.

Gospodarzem finałowych meczów turnieju był burmistrz miasta dr. Oprócz Memduha Büyükkılıç, dyrektora prowincji ds. młodzieży i sportu Ali İhsan Kabakcı, gmina metropolitalna Kayseri Spor A.Ş. Prezes Zarządu Cenani Ayaydın i Spor A.Ş. Obserwował także dyrektor generalny İbrahim Somtaş.

OTO ZWYCIĘZCY ZAWODNIKÓW TURNIEJU

W ramach turnieju Jülide Deva Şanlı zajęła pierwsze miejsce w grupie dziewcząt w wieku 8–9 lat, Eylül Sarı była druga, Aymine Yakut była trzecia, a Yağmur Dökmeci był czwarty. W grupie mężczyzn w wieku 8–9 lat pierwsze miejsce zajął Doruk Sarı, drugie miejsce Ali Kat, trzecie miejsce Tan Karadağ, a czwarte miejsce Kerem Yavuz.

W grupie dziewcząt 10-latków pierwsze miejsce zajęła Bilge Su Yasdı, drugie miejsce Defne Özkan, trzecie Eylül Sadak, czwarte Servet Kutay, a w grupie chłopców 10-letnich pierwsze miejsce zajął Sıraç Ayyıldırım, Veli Mete Akbudak był drugi, Ömer Enes Aykas był trzeci, a Yasir Tuna był czwarty.

W grupie dziewcząt 11-12 lat pierwsze miejsce zajęła Neva Duman, drugie miejsce zajęła Ceylin Nayman, trzecie miejsce Sineris Jan Ceylan, a czwarte miejsce Gizem Ülger. W turnieju pierwsze miejsce zajął Fatih Uzun, drugie miejsce Mehmed Sait Akkaya, trzecie miejsce Atlas Mermer, a Dağhan Doğan czwarte miejsce w grupie mężczyzn w wieku 11-12 lat.

W grupie dziewcząt w wieku 13–14 lat, gdzie Jasmin Dila Şanlı była pierwsza, Erva Özimamoğlu była druga, Zeynep Önal trzecia, a Nurefşan Başok czwarty. W grupie mężczyzn w wieku 13-14 lat pierwsze miejsce zajął Muhammed Efe Çankaya, drugie miejsce Alparslan Yiğit Doğan, trzecie miejsce Kerem Özbakan, a miejsce czwarte Ahmet Mantıcı.