Udany występ Işıka i Bayrama na maratonie w Izmirze

„Najszybszy maraton Turcji” Maraton Izmir Avek, organizowany przez gminę Izmir Metropolitan Municipality w tym roku po raz piąty, przebiegł z udziałem 5 tysięcy 5 sportowców. Sportowcy z 600 różnych krajów wzięli udział w maratonie World Athletics Label Marathon Izmir Avek w kategorii International Road Races. W biegu na 38 km, w którym wzięło udział 600 elitarnych zawodników, Kenijczyk Vitalis Kibiwot zajął pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn z czasem 42. Drugie miejsce zajął Etiopczyk Sendeku Alelgn z czasem 02.11.08, a trzecie Kenijczyk Silas Kurui z czasem 02.13.42. W wyścigu kobiet na 02.13.47 km zwyciężyła Etiopka Aamelmal Tagel z czasem 42. Drugie miejsce ponownie zajął Etiopczyk Bekelech Bedada z czasem 02.37.26, a trzeci Japończyk Suguru Oktabe z czasem 02.42.10.

BIEGŁO 5 TYS. 600 SPORTOWCÓW

Pierwszy start dnia odbył się o godzinie 07.00:10 w kategorii 07.00 km. Zawodnicy, którzy rozpoczęli bieg o godzinie 40:35 przed starym budynkiem İZFAŞ w Kültürpark, wrócili z przystanku tramwajowego Köprü na bulwarze Mustafa Kemal Sahil i zakończyli bieg na przeciwległym pasie budynku İZFAŞ. Özlem Işık z Manisy Büyükşehir Belediyespor ukończył trasę w 45 minut i zajął trzecie miejsce za Tuğçe Karakayą i Natalią Kahraman. Ahmet Bayram zdobył pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn 49-XNUMX lat pokonując trasę w XNUMX minut i zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.