Połowa kadry narodowej pochodzi z İnegöl

Mistrzostwa Turcji w biegu na orientację odbyły się w Çorum w dniach 19–21 kwietnia 2024 r. Zespół İnegöl Belediyespor Orienteering odcisnął swoje piętno na Mistrzostwach, w których wzięło udział 81 klubów z całej Turcji i 1250 zawodników. W mistrzostwach, które były świadkiem zaciętej rywalizacji, nasz pomarańczowo-granatowy reprezentant zdobył 5 trofeów i został Championem Turcji.

SUKCES NIE ZOSTAŁ NA PODIUM

Sukces klubu İnegöl Belediyespor, który zakończył ligę biegów na orientację na szczycie zdobywając w sumie 19 medali w mistrzostwach, nie zatrzymał się na podium. 7 zawodników z reprezentacji İnegöl zostało zaproszonych do reprezentowania naszego kraju w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce. Na obóz kadry narodowej zaproszono 7 zawodników.

Połowa kadry narodowej pochodzi z INEGOL

Dzięki temu zaproszeniu połowa tureckiej kadry narodowej w biegu na orientację składała się ze sportowców z İnegöl. Sukces ten był powodem do dumy dla Miejskiego Klubu Sportowego İnegöl. Burmistrz İnegöl Alper Taban pogratulował zawodnikom i trenerowi Tarıkowi Şekerowi i życzył im dalszych sukcesów. Taban powiedział, że wierzy, że sportowcy w koszulce narodowej będą reprezentować nasz kraj najlepiej jak to możliwe.