Ostatni drugi kosz przyniósł zwycięstwo Tarzanom z kosza

Drużyna koszykówki Manisa Büyükşehir Belediyespor Club gościła w Manisie Onvo Büyükçekmece. Goście dobrze rozpoczęli mecz i pierwszą kwartę zakończyli prowadzeniem 27:24.

Podczas gdy w drugiej kwarcie była zacięta walka, Ayberk Olmaz zapewnił sobie remis 11 punktami, nie tracąc ani jednego strzału. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Onvo Büyükçekmece 54-49.

Tarzans of the Pota, który rozpoczął drugą połowę z wielkim wysiłkiem w ataku i obronie, skutecznie spisał się z Pako Cruzem, Fattsem Russellem i Ryanem Lutherem. Największą różnicę w meczu uzyskała prowadząc różnicą 75 punktów z wynikiem 60-15 Manisa BBSK. Zielono-biały zespół zdołał wejść w ostatnią część meczu z wynikiem 75-68 przeciwko Onvo Büyükçekmece, który w ostatnim odcinku zadał krytyczne trafienia.

Manisa BBSK, która w ostatnich minutach ostatniej kwarty zdołała objąć prowadzenie, została złapana przez przeciwnika, który po ofensywnych zbiórkach zdobył drugą szansę. Na 24 sekundy przed końcem meczu Onvo Büyükçekmece trafił za trzy punkty Yannickiem Frankie i objął prowadzenie 3-93. Tarzans of the Pota, który w ostatnim ataku meczu trafił Pako Cruz, wygrał zapierający dech w piersiach mecz z wynikiem 92-94.

Pako Cruz stał się najcenniejszym zawodnikiem meczu z 28 punktami, 5 asystami i 4 zbiórkami. Fatts Russell to kolejne nazwisko, które wyróżniło się wynikiem 22 punktów i 8 asyst. Ryan Luther zanotował double-double z 14 punktami i 11 zbiórkami. Kolejnym dwucyfrowym strzelcem drużyny został Ayberk Olmaz, który zdobył 14 punktów, nie tracąc ani jednego strzału. Emanuel Terry zakończył mecz z 9 punktami, Barış Çağan Özkan z 3 punktami, Mustafa Baki Görür i Ege Arar z 2 punktami każdy.