Özlüce Doğa College rozpoczął mistrzostwa Turcji od zwycięstwa

Rok akademicki 2023-2024 Sport szkolny Koszykówka Młodzi mężczyźni Mistrzostwa Turcji rozpoczęły się w Stambule. Mistrz Bursy, Private Özlüce Doğa College, składający się z młodych zawodników klubu sportowego TOFAŞ, zmierzył się z Private Gaziantep Doğa Anatolian High School w grupie A w swoim pierwszym meczu finałów Mistrzostw Turcji szkół średnich, które odbędą się w dniach 11–15 marca 2024 r. Drużyna Bursy, która pierwszą kwartę zakończyła ze stratą 23:21, do szatni schodziła z wynikiem 35:56; Wygrali mecz 41:73, prowadząc w ostatniej kwarcie 54:85. W meczu Halim Yıldırım zdobył 14 punktów i 8 zbiórek; Ömer Alp Engin 10 punktów – 3 asysty; Yücel Çağın Başaran zagrał z 10 punktami i 3 asystami; We wtorek 12 marca o godzinie 12.00:XNUMX Özlüce Doğa College zmierzy się z Anakent College w drugim meczu w grupie.

Mistrz Mistrzostw Turcji w szkołach średnich, które odbędą się w hali sportowej Ahmet Cömert i kompleksie sportowym Başakşehir w Stambule, zostanie wyłoniony w piątek 15 marca. Finałowy mecz turnieju będzie transmitowany na żywo w TRT Spor Yıldız.