Anadolu Efes wygrał na wyjeździe

W 22. tygodniu Türkiye Sigorta Basketball Super League TOFAŞ zmierzył się u siebie z Anadolu Efesem.

Pierwsza część meczu rozegrana w Hali Sportowej TOFAŞ rozpoczęła się od wspólnych punktów. Pod koniec kwarty opór TOFAŞ został przełamany i pierwsza część zakończyła się wynikiem 17:23.

W drugiej kwarcie Anadolu Efes powiększył różnicę między sobą a rywalem do 23 punktów. Zespół gości schodził do szatni z przewagą 40-51.

Szybko rozpoczynając drugą połowę TOFAŞ zmniejszył przewagę i na 3 minuty i 23 sekundy przed końcem tej połowy gospodarze wyprzedzili przeciwnika 62-60. Ostatnią część meczu rozpoczęli TOFAŞ prowadzący 71-67.

Mecz zakończył się prowadzeniem Anadolu Efes 93-95.

SALON: Hala sportowa TOFAŞ

Sędziowie: Mehmet Şahin, Can Mavisu, İsmail Binbir

TOFAŞ: Özgür Cengiz 3, Cassius Winston 24, Caleb Homesley 11, Tolga Geçim 7, Ege Demir, JJ Obrien 15, Zeljko Sakic 17, Austin Wiley, 12 Mustafa Kurtuldum 4

Główny trener: Orhun Ene

Anadolu Efes: Rodrigue Beaubois 27, Elijah Bryant19, Salih Altuntaş, Rıdvan Öncel 7, Darius Thompson 6, Burak Can Yıldızlı, Ercan Osmani 7, Erkan Yılmaz 3, Derek Willis 8, Tyrique Jones 18

Główny trener: Tomislav Mijatovic