Vakıfbank bez problemu minął Çukurova

VakıfBank gościł gminę Çukurova w 20. tygodniu rozgrywek Vodafone Sultans League i pokonał swojego przeciwnika 3:1. Po dziewiątym z rzędu zwycięstwie w lidze żółto-czarni opuścili boisko ze zwycięstwem w sumie po raz 9. w tym sezonie. Gospodarze wygrali także czwarty oficjalny mecz z gminą Çukurova.

VakıfBank, który skutecznie zaprezentował się przed siatką w ostatniej części wyrównanego pierwszego seta, objął prowadzenie wygrywając 28-minutowego seta 25:19. Drugi set zakończył się wynikiem 25:23 dla gości. Podczas gdy VakıfBank borykał się z dużym oporem zarówno w obronie, jak i ataku w niezwykle zaciętym trzecim secie, zakończył seta 5 blokami, 25-23 i podwyższył wynik na 2-1. Kapitan Gabi wyróżniała się 27 punktami w 7-minutowym secie. Żółto-czarni wygrali czwartego i ostatniego seta 25:17, a cały mecz 3:1.

Królem strzelców stawki została Aleksia Karutasu z 20 punktami. Gabi, który wyróżniał się 17 punktami, zwiększył swoją łączną liczbę punktów do 4 w 50 meczach, które rozegrał przeciwko Çukurova Bld. Chiaka Ogbogu z 13 punktami i Bianka Busa z 10 punktami to kolejni gracze, którzy osiągnęli dwucyfrowy wynik dla VakıfBank.

W następnym meczu VakıfBank zmierzy się z Çukurova Bld w ćwierćfinale AXA Sigorta Kupa Voley. spotka się we wtorek, 13 lutego o godzinie 14.00 w Pałacu Sportu VakıfBank.