Finały rozpoczynają się na korcie Red Bull Half Court

W Red Bull Half Court, turnieju koszykówki 3×3 z największą liczbą uczestników w Turcji, zwycięzcy trofeów kobiet i mężczyzn zostaną wyłonieni w rozgrywkach rozgrywanych na placu Galataport Clock Tower Square w Stambule.

W turnieju Red Bull Half Court, który został zrealizowany w tym roku w ramach współpracy z Turecką Uniwersytecką Federacją Sportową, rozpoczęły się mecze półfinałowe i finałowe w kategoriach kobiet i mężczyzn.

Zwycięzca Red Bull Half Court 77, w którym wzięło udział 38 kobiecych i 70 męskich drużyn koszykówki z 2023 uniwersytetów, zostanie wyłoniony na zakończenie rozgrywek rozgrywanych na placu Galataport Clock Tower Square w Stambule.

Atatürk University, İzmir Concept Vocational School, Gazi University i Hacettepe University, które odniosły sukces na zakończenie grupowych kwalifikacji w kategorii kobiet, zmierzą się ze sobą o trofeum. W kategorii mężczyzn o mistrzostwo walczyć będą Middle East Technical University, Marmara University, Istanbul Beykoz University i Celal Bayar University.

Drużyny, którym udało się wznieść trofeum w organizacji, będą reprezentować nasz kraj na Światowym Finale Red Bull Half Court, który odbędzie się we wrześniu w Belgradzie, stolicy Serbii. W tegorocznym tureckim finale Red Bull Half Court, w którym Celal Bayar University zdobył w zeszłym roku mistrzostwo kobiet i Alsancak Premium u mężczyzn, na widownię czekać będą różnorodne konkurencje i wydarzenia, a także zacięta rywalizacja.

W turnieju koszykówki Red Bull Half Court 3×3 drużyny składają się z 3 głównych graczy i 1 rezerwowego. Mecze rozgrywane są przez 10 minut lub 21 punktów. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 21 punktów lub ma przewagę w zdobyciu bramki na koniec 10 minuty, zostaje zwycięzcą meczu. Jeśli wyniki obu drużyn są równe na koniec meczu, walka przechodzi do dogrywki. Drużyna, która zdobędzie 2 punkty w dogrywce, również wygrywa mecz.