Wycieczka po Sakaryi zapierała dech w piersiach przez 4 dni; Dalej są mistrzostwa świata

Wycieczka po Sakaryi zapierająca dech w piersiach przez cały dzień; Dalej są mistrzostwa świata

Wielkie emocje towarzyszyły wyścigom rowerowym Tour of Sakarya. Właścicielem pomarańczowej koszulki był Martin Laas z Estonii, który ścigał się na różnych etapach przez 4 dni. Bereznyak, gwiazda Büyükşehir, zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Emocje na Bike Fest będą kontynuowane wyścigami Mountain Bike Eliminator World Cup w niedzielę, 21 maja.

Bike Fest, organizowany przez Gminę Metropolitalną w Sakaryi, noszący tytuł Miasta Przyjaznego Rowerom, zapewnił publiczności emocjonujący czas emocjonującymi wyścigami pełnymi adrenaliny. Szybkość, pasja, entuzjazm, ekscytacja i rywalizacja przeplatały się na ostatnim etapie (Karasu) Tour Of Sakarya, wyścigu na rowerze szosowym, który trwał 4 dni. 138 drużyn i 13 sportowców z 14 krajów pedałowało na trudnym 68-kilometrowym torze, który był zaciętą rywalizacją.

Konkurencja

Na ostatnim etapie Tour Of Sakarya jako pierwszy linię mety przekroczył Xianjing Lyu z reprezentacji Chin. Drugie miejsce z ekipy Astany zajął Estończyk Martin Laas. Na mecie dojechał Aleksander Bereznyak, gwiazda kolarstwa Sakarya Metropolitan Municipality Cycling Team.

Martin Laas zajął 1. miejsce w Tour of Sakarya

Po wynikach etapu końcowego ogłoszono również lidera klasyfikacji generalnej 4-dniowych wyścigów Tour Of Sakarya. Zdobywając prowadzenie w klasyfikacji generalnej Martin Laas z Estonii został właścicielem pomarańczowej koszulki, której kolor został zainspirowany dynią, symbolicznym produktem Sakaryi. Przedstawiciele UCI wręczyli medale zwycięskim sportowcom.

Metropolita Bereznyak na podium

Sakarya Metropolitan Municipality Pro Team, który rozpoczął wyścigi Tour of Sakarya z 6 zawodnikami, ukończył 4-dniowe wyścigi z 4 zawodnikami. Gwiazda zespołu, rosyjski lekkoatleta Bereznyak, zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Sychuhou, jeden z metropolitalnych kolarzy, uplasował się na 10. miejscu, Louiche na 36., a Alizada na 62. miejscu w klasyfikacji generalnej.