Finał Red Bull Half Court odbędzie się w Stambule

Rozpoczęło się odliczanie do finału Red Bull Half Court w Turcji, turnieju koszykówki 3×3, który łączy kulturę uliczną i koszykówkę, w którym koszykarze-amatorzy co roku prezentują swoje talenty. Poza konkursami finałowymi, impreza, podczas której różne konkursy i wydarzenia spotkają się z publicznością, odbędzie się w niedzielę 4 czerwca na placu Galataport Clock Tower Square w Stambule.

Już tylko kilka dni pozostało do finałowych emocji na Red Bull Half Court, który został zrealizowany w tym roku w ramach współpracy z Turecką Uniwersytecką Federacją Sportową i gdzie w rozgrywkach 2023 wzięło udział 77 męskich i 70 żeńskich drużyn koszykarskich z 38 uczelni. kwalifikatory. Finał Red Bull Half Court, turnieju koszykówki 3×3 z największą liczbą uczestników w Turcji, odbędzie się w niedzielę 4 czerwca na placu Galataport Clock Tower Square w Stambule.

W wyniku eliminacji, w których rywalizowało 19 sportowców w Istanbul Technical University, Ege University (Izmir), 540 Mayıs University (Samsun) i Gazi University (Ankara), 8 drużyn koszykówki kobiet i 8 mężczyzn zdobyło mistrzostwo w tegorocznym finale Turcji Red Bull Half Court, będzie walczył o to trofeum.

Na Red Bull Half Court, gdzie spotkają się z publicznością różne zawody i wydarzenia, a także zmagania finałowe, mistrzowskie drużyny w kategoriach kobiet i mężczyzn będą uprawnione do reprezentowania naszego kraju na Światowym Finale Red Bull Half Court, który odbędzie się we wrześniu w Belgradzie, stolicy Serbii.

Ogłoszono finalistów

Drużyny, które wezmą udział w finale Red Bull Half Court w Turcji, zostały wyłonione po lokalnych eliminacjach, w których toczyła się zacięta rywalizacja. Uczestniczą w nich zespoły Atatürk University, Gazi University, Hacettepe University, Istanbul Concept Vocational School, Muğla Sıtkı Koçman University, Istanbul University Cerrahpaşa, Yıldız Technical University, Istanbul Medipol University. W kategorii mężczyzn rywalizować będą Atatürk University, Atılım University, Middle East Technical University, Manisa Celal Bayar University, Marmara University, Istanbul Doğuş University, Istanbul Beykoz University i Istanbul Gelisim University.

Kluczem do wygranej jest 21 liczb

W turnieju koszykówki Red Bull Half Court 3×3 drużyny składają się z 3 głównych graczy i 1 rezerwowego. Mecze rozgrywane są przez 10 minut lub 21 punktów. Drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 21 punktów lub ma przewagę w zdobyciu bramki na koniec 10 minuty, zostaje zwycięzcą meczu. Jeśli wyniki obu drużyn są równe na koniec meczu, walka przechodzi do dogrywki. Drużyna, która zdobędzie 2 punkty w dogrywce, również wygrywa mecz.