W Bursie zakończyły się mistrzostwa Nurullaha Ivaka w rzucie

Trwające od dwóch dni w Bursie Mistrzostwa Nurullaha Ivaka w rzucie zakończyły się drugiego dnia rzutami dyskiem i oszczepem.

Dobiegły końca Mistrzostwa Nurullaha Ivaka w rzucie, które zostały zorganizowane w imieniu zmarłego narodowego młota Nurullaha Ivaka. W tym samym czasie blisko 18 zawodników rywalizowało w konkurencjach będących finałem Ligi Strzeleckiej U300.

Po dwóch dniach zmagań Klub Sportowy ENKA zdobył mistrzostwo mężczyzn z 18 punktami w Lidze Strzeleckiej U3317, drugie miejsce zajął Fenerbahçe, a trzecie Galatasaray. Wśród dziewcząt do lat 18 pierwsze miejsce zajął ENKA Sports Club z 3152 punktami, drugie miejsce zajął Fenerbahçe, a trzecie miejsce zajął Bursa Metropolitan Belediyespor.

Najlepiej wypadła Esra Türkmen, która uzyskała 57.16 stopnia i 1025 punktów w ocenie dokonanej według tabeli IAAF dla dorosłych.

W kategorii mężczyzn Halil Yılmazer osiągnął najlepszy wynik w rzucie młotem z notą 71.16 pkt. i otrzymał w zamian 1065 pkt.