MTB Night Cup wzbudził ogromne emocje

Wielkie emocje towarzyszyły jedynemu na świecie międzynarodowym nocnym wyścigom MTB Night Cup, zorganizowanym w ramach Sakarya Bike Fest, na którym Sakarya Metropolitan Municipality gościła gwiazdy sportu.

Gmina Sakarya Metropolitan w tym roku, jak co roku, gości najbardziej prestiżowe wyścigi rowerowe na świecie. Międzynarodowe wyścigi rowerów szosowych MTB, BMX supercross i Tour Of Sakarya, które odbędą się w ramach Sakarya Bike Fest, przeniosą emocje na sam szczyt.

Gigantyczna organizacja, która rozpoczęła dziś wyścigi 1. etapu Tour Sakarya, kontynuowała wyścig nocny. W Sunflower Cycling Valley wystartował jedyny na świecie międzynarodowy nocny wyścig MTB Sakarya Night Cup.

Wraz z organizacją Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) toczyła się zapierająca dech w piersiach walka w najbardziej wszechstronnym obiekcie w Europie. Gwiezdne pedały pokonywały wymagające trasy dla rowerów górskich jeden po drugim w ciemności, by na koniec wyścigu stanąć na podium.

W biegu, w którym wzięło udział 20 kobiet i 36 mężczyzn, rozegrano trasę o długości 4 metrów. Rywalizacja, w której mężczyźni rywalizowali na 400 okrążeniach, a kobiety na 7 okrążeniach, trwała około 6 godzin. Na podium stanęli zawodnicy, którzy pokonali tor w najszybszym czasie w 2 odrębnych kategoriach, kobiet i mężczyzn.

Wśród mężczyzn pierwszy medal zdobył austriacki kolarz Gregor Raggi z czasem 1.15.32, drugie miejsce zajął Szwajcar Usrin Spescha, a trzecie Ukrainiec Dmytro Titarenko. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła kazachska lekkoatletka Alina Sarkulova z czasem 1.18.38, drugie miejsce zajął Węgier Virag Buzsaki, a trzecie Kazachstan Tatyana Geneleva.