W Zatoce Perskiej odbył się pierwszy etap kartingowych mistrzostw MOTUL 2023 Türkiye

W Zatoce Perskiej odbył się pierwszy etap kartingowych mistrzostw MOTUL Türkiye

Pierwsze wyzwanie kartingowe sezonu 2023, sponsorowane przez ICRYPEX, zostało zorganizowane przez Klub Sportów Motorowych Bursa Uludağ (BUMOSK) w dniach 29-30 kwietnia, podczas pierwszego etapu Kartingowych Mistrzostw Turcji MOTUL, na torze TOSFED Körfez. Podczas gdy pierwszy dzień Western Corporate Karting Race, w którym rozegrano trzy wyścigi z udziałem 5 zawodników w 72 różnych kategoriach, był świadkiem świetnej rywalizacji w deszczu, to miłośnicy sportu oglądali emocjonujące wyścigi przy słonecznej pogodzie w niedzielę.

W kategorii mikro otwartej dla sportowców w wieku 6-9 lat pierwsze miejsce zajął Doruk Sırnaç, drugie Guido Ebergenyi Milicevic i trzecie Nihat Karadeniz, a trzecie miejsce w kategorii mini 7-12 lat Can Özler, Rüzgar Evci i Cem Karakömür. . Hakkı Dorum, Yağız Tekşan i Ayşe Çebi zajęli pierwsze miejsce w kategorii juniorów w wieku 12-15 lat, podczas gdy Gün Taşdelen był pierwszy, Kerim Sulyak drugi, a Batı Ege Yıldırım trzeci w kategorii seniorów powyżej 3 lat. Can Özdoğan, Murathan Gür i Barış Karadeniz zajęli pierwsze trzy miejsca w kategorii mistrzowskiej powyżej 14 lat. Pierwsze miejsce zajęła Ayşe Çebi, drugie Nisan Kalkavan, a trzecie Leyla Sulyak w kategorii juniorek, pierwsze miejsce zajęła Zeynep Çukurova, a drugie miejsce wśród seniorek Sena Savaşer.

Podczas uroczystości, która odbyła się po wyścigach, zwycięzcom wręczono nagrody.