Mistrzyni Kadry Narodowej Kobiet na Etapie Wagrain European Tour of Snow Volleyball

Mistrzyni Europy w Turnieju Reprezentacji Kobiet w Piłce Siatkowej na Śniegu na Etapie Wagrain

Rywalizując w europejskim turnieju CEV Snow Volleyball 2023, który odbył się w Wagrain, którego gospodarzem była Austria, reprezentacja narodowa kobiecej siatkówki na śniegu zakończyła turniej jako mistrzyni.

Zgodnie z oświadczeniem Tureckiej Federacji Piłki Siatkowej (TVF), Narodowa Reprezentacja Kobiet w Siatkówce Śnieżnej, składająca się z kwartetu Simge Yalçın-Merve Çelebi-Seray Gürle-Esra Betül Çetin, który startował jako rozstawiony numer 1 w organizacji, wygrał 2 mecze przeciwko austriackiej drużynie 2 w swoim pierwszym meczu w grupie A. -1 przegrał. W drugim meczu grupy reprezentacja Polski pokonała reprezentację Polski 2:0 i awansowała do ćwierćfinału.

Narodowcy pokonali Czechów 3:2 w ćwierćfinale bez seta, aw półfinale pokonali Polaków 0:2 i awansowali do finału.

Po pokonaniu rumuńskiej drużyny 2:1 w finale po trzech setach, Nationals ukończyli 2023 CEV Snow Volleyball European Tour Wagrain Stage ze złotym medalem.

Reprezentująca Turcję na etapie Wagrain kobiet CEV Snow Volleyball European Tour, drużyna narodowa w składzie Su Nown-Ceylin Sayar-Sahra Yücetürk-Merve Aykın straciła szansę na utrzymanie się w tabeli głównej po przegranej 3:2 z drużyną Czechia 0 w wstępnej rundzie kwalifikacyjnej.

Reprezentacja Turcji w składzie trio Batuhan Kuru-Sacit Kurt-Ahmet Can Tür reprezentująca Turcję w grupie mężczyzn opuściła turniej po przegranej 2:1 z Ukrainą i 2:0 z Austrią w meczach rozegranych w grupie A.