Ibrahimović zostaje najstarszym napastnikiem w historii Serie A

Ibrahimović został najstarszym strzelcem w historii Serie A

Zlatan Ibrahimović strzelił rzut karny przeciwko Udinese w swoim pierwszym meczu dla AC Milan od ponad roku, co 18 marca uczyniło go najstarszym strzelcem w historii Serie A.

Doświadczony napastnik Ibrahimovic, który niedawno został powołany do reprezentacji Szwecji, w drugiej próbie w przerwie w pierwszej połowie strzelił u siebie z rzutu karnego, zdobywając wynik 1:1.

Nie trafił w pierwszy rzut punktowy, ale kiedy Beto został ukarany za gwałt, dostał drugą szansę i trafił w środek bramki.

W wieku 41 lat i 166 dni Ibrahimović wyprzedził byłego obrońcę AC Milan Alessandro Costacurtę jako najstarszy zawodnik najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech.

Jednak Milan wszedł na przerwę w przerwie jednym golem, ponieważ Beto odrobił swój błąd, strzelając gola w przerwie.

Ibrahimović po raz pierwszy od stycznia ubiegłego roku został wybrany do wyjściowego składu trenera Milanu Stefano Pioli i przekazał mu opaskę kapitańską.

Grał jako rezerwowy trzy razy w tym sezonie, po tym jak był poza boiskiem od maja zeszłego roku po operacji rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie.