Pierwszy dzień 2 Trzecie miejsce w European Kicks Cup

Pierwszy dzień trzeci w Pucharze Europy w strzelectwie

Na koniec pierwszego dnia Pucharu Europy w rzucie, który rozpoczął się w Leirii w Portugalii, tureccy sportowcy zdobyli 2 trzecie miejsca.

W Pucharze Europy w Rzutach, który zrzesza najlepszych zawodników kontynentu w rzucaniu gałęziami, 5 naszych zawodników wystartowało pierwszego dnia, a nasi zawodnicy zajęli trzecie miejsce w swoich oddziałach i zdobyli 2 brązowe medale dla Turcji.

Esra Türkmen, ostatnia mistrzyni Igrzysk Solidarności Islamskiej rywalizująca w rzucie oszczepem kobiet do lat 23, zdobyła brązowy medal w Europie z czasem 54.69 (SB). Halil Yılmazer, rywalizujący w kategorii U23 Hammer Throwing, został drugim zawodnikiem, który pierwszego dnia zdobył brązowy medal dla Turcji, zajmując trzecie miejsce z wynikiem 70.45 (PB).