Mistrz zapaśniczy Kerem Kamal przekazuje swój medal ofiarom trzęsienia ziemi

Zawodnik Izmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club, Kerem Kamal, który zdobył złoty medal w Ibrahim Moustafa Ranking Series Wrestling Championship, które odbyły się w Aleksandrii w Egipcie, wręczył swój medal ofiarom trzęsienia ziemi.

Kerem Kamal, mistrz świata w zapasach z Izmir Metropolitan Municipality, trafił na matę w serii rankingowej Ibrahima Moustafa, która rozpoczęła się w Egipcie 23 lutego. Walczący w 60 kilogramach Kamal turniej rozpoczął od ćwierćfinału. Sportowiec Izmir Metropolitan Municipality pokonał chińskie Liguo Cao 5:2 i awansował do półfinału. Kerem Kamal, który w półfinale pokonał swojego kirgiskiego rywala Nurmukhammeta Abdullajewa 8:0, pokonał kazachskiego zapaśnika Jemara Fidachmetowa 9:0 i nosił złoty medal na szyi.

„Prezent dla ofiar trzęsienia ziemi”

Kerem Kamal, zapaśnik Młodzieży i Klubu Sportowego İzmir Metropolitan Municipality, który powiedział, że brał udział w tych ważnych mistrzostwach, głęboko odczuwając smutek tych, którzy stracili życie w trzęsieniu ziemi, powiedział: „Jako kraj doświadczyliśmy wielkiego smutku w trzęsieniu ziemi które miało miejsce w Kahramanmaraş. Przybyliśmy do Egiptu z goryczą tego. Dostajemy dobre oceny jako drużyna narodowa. Zdobyłem też złoty medal, pokonując wszystkich przeciwników. Cieszę się z tego powodu, ale część mnie jest bardzo smutna. Wręczam ten medal naszym obywatelom, którzy stracili życie w trzęsieniu ziemi. Mam nadzieję, że w przyszłości nie doświadczymy więcej takich katastrof”.