Sportowiec z Bursy Hatice Kübra İlgün Trzecie miejsce na świecie

Sportowiec z Bursy Hatice Kubra Ilgun jest mistrzem świata

Hatice Kübra İlgün, narodowa zawodniczka taekwondo z Bursa Metropolitan Belediyespor, zajęła trzecie miejsce na świecie w kategorii 57 kilogramów na Mistrzostwach Świata w Taekwondo odbywających się w Meksyku.

Hatice Kübra İlgün, medalistka olimpijska w taekwondo, zawodniczka Bursa Metropolitan Belediyespor Club, nadal napawa nas dumą swoimi sukcesami w turniejach, w których brała udział. Reprezentując nasz kraj w biegu do 57 kilogramów kobiet na Mistrzostwach Świata w Taekwondo odbywających się w Meksyku, İlgün zdobyła brązowy medal w tej największej organizacji roku w taekwondo i dała punkty kwotowe Igrzyskom Olimpijskim w Paryżu w 2024 roku.

W mistrzostwach, w których rywalizowało około 123 sportowców ze 750 krajów, krajowy zawodnik taekwondo, który przeszedł pierwszą rundę bez meczu, pokonał Alissona Montano z Salwadoru w ostatnich 32 rundach i zmierzył się z Australijką Stacey Hymer w ostatnich 16 rundach . Hatice Kübra İlgün, która pokonała swoją przeciwniczkę w tej rundzie, zapisała się w ćwierćfinale. Hatice Kübra İlgün, której udało się pokonać Marokańczyka Nadę Laaraj w ćwierćfinale, awansowała do półfinału i zapewniła sobie medal. Hatice Kübra İlgün, która w walce o awans do finału zmierzyła się z Chia-Ling Lo z Tajwanu, przegrała z rywalką 2:1, zdobyła brązowy medal i została trzecią na świecie.