İzmir 100. rocznica wyścigów pływackich na wodach otwartych wystawił wielki konkurs

Izmir Year Open Water Races zorganizowały wielkie zawody

Zawody pływackie z okazji 100. rocznicy Open Water Swimming organizowane przez Izmir Metropolitan Municipality w Çeşmealtı były świadkiem wielkiej rywalizacji. Wśród tych, którzy pomyślnie ukończyli wymagający kurs, był autystyczny pływak Tuna Tunca z Izmir Metropolitan Municipality.

W Çeşmealtı odbyły się zawody 100-lecia pływania na otwartych wodach zorganizowane przez władze miejskie Izmiru. Wchodząc do wody z plaży Aren, zawodnicy zawrócili wokół wyspy Arap i ponownie przepłynęli 4.2 kilometra do punktu startowego. W wyścigach wzięło udział 108 sportowców. Zawodnicy, którzy w tym samym czasie wyszli w morze, rzucali uderzeniami o medal podczas zawodów, gdzie górny limit ustalono na 2,5 godziny. Start do wyścigu ogłosili Hakan Orhunbilge, szef Wydziału Usług Młodzieżowych i Sportowych Miejskiego Miasta Izmiru oraz Hüseyin Egeli, Członek Rady Dyrektorów Klubu Młodzieży i Sportu Miejskiego Miasta Izmiru.

W organizacji przyznano nagrody w 13 kategoriach, w tym w kategoriach wiekowych. Bengisu Erdoğan w rankingu kobiet uzyskał 1.16.58, a w męskiej części miasta Izmir zawodnik Emre Erdoğan z czasem 59.26 zostawił rywali w tyle i stanął na pierwszym stopniu podium.

Wśród kobiet İpek Öztosun zajął drugie miejsce z 1.20.43, a Kübra Kuş była trzecia z 1.23.18. Wśród mężczyzn Sertaç Drought zajął drugie miejsce z czasem 1.08.00, a Okan Ulşa zajął trzecie miejsce z czasem 1.12.29.

Determinacja tuńczyka Tunca dała przykład

Tuna Tunca, pływak z autyzmem z Klubu Młodzieży i Sportu Miejskiego Miasta Izmiru, również z powodzeniem ukończył 4.2 kilometrowy kurs. Ziya Ölker, która brał udział w zawodach jako sportowiec specjalny, ukończył wyścig i otrzymał aplauz publiczności.

Zastępca przewodniczącego Klubu Młodzieży i Sportu Miasta Izmiru Sinan An, Kierownik Działu Usług Młodzieży i Sportu Miasta Izmiru Hakan Orhunbilge, Prezydent Klubu Młodzieży i Sportu Miasta Izmiru Ersan Odaman, Członek Zarządu Klubu Młodzieży i Sportu Miasta Izmiru Hüseyin Egeli.