Zwycięstwo w Dikili dla Ukrainy i Łotwy

Zwycięstwo w Dikili na Ukrainie i Łotwie

Mistrzostwa Świata FIVB w siatkówce plażowej do lat 19, które trwały cztery dni w Dikili, dobiegły końca. W mistrzostwach, które były świadkami emocjonujących rywalizacji, Ukraina kobiet i Łotwa mężczyzn były krajami, które doszły do ​​szczęśliwego zakończenia.

Ukraina w kobietach i Łotwa w mężczyznach zostały mistrzami FIVB Mistrzostw Świata w Siatkówce Plażowej do lat 19, organizowanych przez Izmir Metropolitan Municipality przy współpracy gminy Dikili, Tureckiej Federacji Siatkówki (TVF) i Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) pod patronatem AXA Sigorcie.

W trwającym cztery dni meczu finałowym kobiet w organizacji w Dikili ukraiński duet Serdiuk-Romaniuk pokonał 2:0 duet USA Massey-Pater i zdobył mistrzostwo Europy. Kanadyjczyk Glagau-Sorra zajął trzecie miejsce, pokonując Kubiak-Showalter z USA 2:0.

W meczu finałowym mężczyzn biała drużyna Fokerots-Auziņš z Łotwy pokonała 2-0 niebieską drużynę Bulgacs O.-Teteris z Łotwy i sięgnęła po puchar. Trzecie miejsce zajęła Francja składająca się z duetu Canet-Rotar, który pokonał włoski duet Armellini-Acerbi 2:0.
Sportowcy otrzymali nagrody i medale z wiceprzewodniczącym TVF Alperem Sedatem Aslandaşem, zastępcą burmistrza gminy İzmir Mustafa Özuslu, burmistrzem Dikili Adilem Kırgözem, gubernatorem dystryktu Dikili Ali Edipem Budanem, członkiem zarządu TVF Metinem Mengüçem, dyrektorem zarządzającym Southwest Sports Gürselem Yeşiltaşem, Dyrektor ds. marketingu i rozwiązań cyfrowych Cemal Çırpılar, delegat techniczny FIVB Joep Van Iersel, delegat sędziowski FIVB Jeffrey Brehaut.