Każdy strzał Gülcan z İzmir jest wart „złota”

Każdy strzał Gulca z Izmiru jest wart złota

Gülcan Uzun, odnoszący sukcesy sportowiec Młodzieżowego i Sportowego Klubu Metropolitalnego İzmir, zdobył złoty medal w obu mistrzostwach w rzucie dyskiem.

Gülcan Uzun, młody odtwarzacz dysków z Izmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club, zajął najwyższe miejsce na podium w dwóch ważnych organizacjach. Gülcan Uzun, który zdobył pierwsze mistrzostwo Turcji w rzucie dyskiem z czasem 47.21 na Nurullah İvak Throws Turkey Cup w Bursie, zdobył złoty medal z czasem 20 na Mistrzostwach Turkcell U45.98 w Lekkoatletyce, które również odbyły się w Bursie. Zawodnik, który w swojej karierze również zajął piąte miejsce na Bałkanach, wspinał się po szczeblach kariery szczególnie w ciągu ostatnich dwóch lat i doprowadził każdy strzał do złota.

Stwierdzając, że zaczął uprawiać sport w wieku siedmiu lat od tenisa stołowego i przerzucił się na rzucanie dyskiem dzięki trenerowi Turgayowi Çelikelowi, sportowiec z İzmir Metropolitan Belediyespor powiedział: „Nie jest łatwo osiągnąć sukces. Mieszkam w wiosce Çileme w Menderes i przez lata codziennie pokonywałem 50 kilometrów na treningi. Jednak dzięki możliwościom, jakie daje mój klub, pokonywałem każdą trudność. „Żałuję tylko, że nie mogłem wziąć udziału w Mistrzostwach Europy Gwiazd z powodu COVID-19” – powiedział.