Dźwięki pedałów odbijały się echem w Kayseri Erciyes podczas międzynarodowych wyścigów kolarskich

Dźwięki pedałów w międzynarodowych wyścigach kolarskich odbijały się echem w Kayseri Erciyes

W międzynarodowych zawodach Erciyes International Road i Mountain Bike odbyły się etapy Grand Prix Kayseri i Grand Prix Erciyes. Dwudniowe wyścigi były świadkiem zaciętej walki kolarzy.

Kayseri Erciyes w Turcji nadal jest gospodarzem międzynarodowego wyścigu kolarstwa szosowego, w którym biorą udział zawodowi sportowcy z całego świata.

Pod przewodnictwem Międzynarodowego Związku Rowerzystów – UCI i Tureckiej Federacji Kolarskiej, Stowarzyszenia Turystyki Wysokogórskiej i Turystyki Sportowej Erciyes oraz Erciyes A.Ş i Spor A.Ş. pod auspicjami Kayseri Metropolitan Municipality. Etapy GP Erciyes i GP Kayseri zostały ukończone w wyścigach, które odbyły się przy ich wsparciu.

Pierwszy z 7 międzynarodowych wyścigów rowerowych, w tym 4 rowerów szosowych i 11 górskie, rozpoczął się od etapu Grand Prix Erciyes w sobotę 23 lipca 2022 roku. Kolarze wystartowali przed Centrum Nauki Kayseri na 141-kilometrowej trasie GP Erciyes, minęli Bünyan i Sarıoğlan i pedałowali do mety przed Centrum Nauki Kayseri. Na tym torze Jeroen Meijers z Malezji Terengganu Polygon Cycling Team zajął pierwsze miejsce, Mykhaylo Kononenko z Sakarya BB Sports Club zajął drugie miejsce, a Oleksandr Prevar z Spor Toto Continental Cycling Team zajął trzecie miejsce. Bekhzodbek Rakhimbaev z zespołu Uzbekistanu Tashkent City Professional otrzymał nagrodę najmłodszego sportowca.

Na 131-kilometrowym etapie GP Kayseri zawodnicy wystartowali z placu Cumhuriyet i przejechali przez dzielnice İncesu i Hacılar, a następnie pedałowali w punkcie końcowym w ośrodku narciarskim Erciyes Hacılar Kapı. Na tym etapie, na którym kolarze rywalizowali ostro, pierwsze miejsce zajął Anatolii Budiak z Malezyjskiego Zespołu Kolarskiego Terengganu Polygon Cycling Team, drugie miejsce zajął Metkel Eyop z tego samego zespołu, a trzecie Akramjon Sunnatov z Uzbekistanu Tashkent City Professional Cycling Team. Konstantin Elli z zespołu Tashkent City Professional zdobył nagrodę dla najmłodszego sportowca.

Medale i puchary odebrał Kayseri Erciyes A.Ş. Prezentował go zastępca dyrektora generalnego Zafer Akşehirlioğlu.

Erciyes International Road i Mountain Cycling Races potrwają do 25 września.