1915 Ukończono triathlon na moście anakkale Gallipoli

Canakkale Bridge Gallipoli Triathlon zakończony

Historyczne ziemie, które były świadkami wojny Çanakkale, były gospodarzem triathlonu na Çanakkale Bridge Gallipoli w roku 107 w 1915 roku świętej walki. Dwudniowy wyścig, w którym brali udział najbardziej utytułowani triathloniści z Turcji, został zorganizowany przez Turecką Federację Triathlonu przy wsparciu samorządów i firm sponsorujących.

W organizacji, w której pierwszego dnia odbywały się standardowe zawody duathlonowe i triathlonowe na dystansach standardowych, wyścigi triathlonowe na długich dystansach, w tym otwarte w marcu 1915 r. przeprawę przez most Çanakkale, odbyły się ostatniego dnia.

Podczas gdy Öztan Velipaşalar wywalczył pierwsze miejsce z czasem 02:13:58 w grupie wiekowej duathlon na dystans standardowy, Gonca Piric został zwycięzcą tego samego wyścigu z czasem 02:44:17. W wyścigach triathlonowych na dystansach standardowych, które również odbyły się pierwszego dnia, w kategorii wiekowej mężczyzn pierwsze miejsce zajął Metin Akbaba z czasem 02:24:50, a w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajął Şennur Parlak Öner z czasem czas zakończenia 02:51:10.

Drugiego dnia organizacji odbył się pierwszy w historii światowego triathlonu. Gallipoli Triathlon, którym World Triathlon Association wykazywało szczególne zainteresowanie, wraz z Istanbul Bosphorus Triathlon, z przeprawą przez kontynent, rozpoczął się wraz ze startem Cieśniny Dardanelskiej i dowódcą garnizonu kontradmirałem Mustafą Turhanem Ecevit ze statku TCG Karabiga.

W długodystansowym wyścigu triathlonowym, w którym etap pływacki określono na 2100 metrów, etap kolarski 112 km, a etap biegowy 23 km, pierwsze miejsce w kategorii wiekowej zajęli mężczyźni z czasem finiszu 05:10:02, podczas gdy Özge Uzun z czasem finiszu 05:53:55, kobietom udało się być pierwszym w grupie wiekowej.

Prezydent Yalçınkaya zajął trzecie miejsce w kategorii

Prezes Tureckiej Federacji Triathlonu Bayram Yalçınkaya, który startował w triathlonie długodystansowym Gallipoli, z czasem finiszu 05:55:51 zdołał zająć 10. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. w swojej kategorii z czasem ukończenia wyścigu XNUMX:XNUMX:XNUMX. : Rywalizacja w regionie o bardzo ciężkim aspekcie duchowym zrobiła wrażenie na mnie i wszystkich uczestnikach. Bycie partnerem w walce oznacza tutaj więcej niż wszystkie stopnie. Chciałbym podziękować wszystkim i każdej instytucji, która poprzez uczestnictwo w Gallipoli Triathlon jako sportowiec i klub, udzielając oficjalnego i prywatnego wsparcia, podnosi znaczenie regionu. Wszyscy sportowcy startujący w Gallipoli Triathlon są dla nas mistrzami”.

Podczas gdy nagrody wręczono zwycięzcom przez gubernatora Çanakkale İlhami Aktaş, prezydent TTF Bayram Yalçınkaya, gubernator dystryktu Eceabat Mustafa Çiftçiler oraz dyrektor prowincji Çanakkale ds. młodzieży i sportu Ömer Kalkan, Yalçınkaya również przekazał swojemu gubernatorowi Aktas uznanie za wsparcie.