Narodowy Archer Mete Gazoz zdobywa złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020

Narodowy Archer Mete Gazoz zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Rywalizując w indywidualnej gałęzi łuku klasycznego na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, Mete Gazoz zmierzył się w finale z Włochem Mauro Nespolim. Nasz 22-letni narodowy lekkoatleta zdobył złoty medal, pokonując swojego przeciwnika 6:4.

Mete, który przegrał pierwszego seta, nie złamał morale. Drugi set był wyrównany. W 3. secie, gdy włoski zawodnik trafił w ostatnim strzale na 9, nasza zawodniczka doprowadziła do wyrównania 27-26 z wynikiem 3-3.

Wyrównanie osiągnięto z wynikiem 4-29 punktów w 29. secie finału, który był świadkiem wielkich emocji związanych ze złotym medalem. W ostatnim secie przywiózł złoty medal do Turcji dzięki 8 rzutom włoskiego atlety i 10 trafieniom Mete.

Po zdobyciu złotego medalu Mete Gazoz powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy! Obiecałem kupić złoto w Tokio, słowa dotrzymałem. Super. Bardzo wszystkim dziękuję.”

• 1. SET: 29-26
  • 2. SET: 28-28
  • 3. SET: 27-26
  • 4. SET: 29-29
  • 5. SET: 29-28

Mete Gazoz, który osiągnął sukces w historii tureckiego sportu, pokonał Brady'ego Ellisona ze Stanów Zjednoczonych w ćwierćfinale i Takaharu Furukawę z Japonii w półfinale 7:3 setami.