Ogłoszono reprezentacje Formula Kite i IQFoil

ogłoszono reprezentacje Formuły Latawiec i iqfoil

Emocje zakończyły się w klasach Formula Kite i IQFoil podczas regat TYF 2021 National Team Selection Race, które są zawarte w programie aktywności 2021 Tureckiej Federacji Żeglarskiej. Urla Marine Club i Urla İçmeler Na zakończenie wyścigów organizowanych przez Klub Sportowy Windsurfingu wyłoniono zawodników, którzy mieli prawo wstępu do Kadry Narodowej.

Ejder Ginyol z Ankara Sailing Club zajął pierwsze miejsce w kategorii Formula Kite Men, drugie miejsce zajął startujący indywidualnie Armağan Ersolak, a trzecie Derin Cem Baba z AKUT Search and Rescue Sports Club. W kategorii Formula Kite Women pierwsze miejsce zajęła Derin Atakan z Urla Deniz Club, drugie miejsce zajęła Peri Mina Mete z Urla Skateboarding i Kite Surfing Sports Club, a trzecie miejsce przypadło Deep Sea Sorguç z AKUT Search and Rescue Sports Club. W kategorii Formula Kite U19 pierwsze miejsce zdobył Derin Cem Baba z klubu sportowego AKUT Arma Rescue, drugie miejsce Derin Atakan z klubu Urla Deniz, a trzecie miejsce zajął Sarp Bulut z Oli Sports Club. W kategorii Formula Kite U16 pierwsze miejsce zajął Derin Atakan z Urla Marine Club, drugie miejsce zajął Poyraz Aksakal z AKUT Search and Rescue Sports Club, a trzecie Derin Deniz Sorguç z tego samego klubu.

Kuzey Öztaş, który startował indywidualnie w kategoriach IQFoil Men's i U21 Men's, zajął pierwsze miejsce, Berke Özay z Çağla Kubat Windsurf Sailing Club zajął drugie miejsce, a Batuhan Arslan z Göztepe Sports Club Sailing Branch zajął trzecie miejsce. W kategorii kobiet IQFoil pierwsze miejsce zajęła Ayşe Zeynep z klubu sportowego İçdaş, drugie miejsce zajęła Merve Vatan, a trzecie miejsce zajęła Fulya Ünlü z oddziału żeglarskiego klubu sportowego Göztepe. W kategorii kobiet IQFoil U21 pierwsze miejsce zajęła Ayşe Zeynep Türkoğlu z klubu sportowego İçdaş, drugie miejsce zajęła Merve Vatan, a trzecie miejsce zajęły Çağla Kubat Windsurf i Elif Ercan z klubu żeglarskiego.