Merrell Alanya Ultra Trail Held

merrell alanya ultra trail wykonany

Gospodarz: Alanya; Organizowany przez Argeus Travel & Events i Ahmet Arslan, Merrell Alanya Ultra Trail odbył się z udziałem 24 sportowców z 544 krajów. Start wyścigu podał burmistrz Alanyi Adem Murat Yücel.

W kategorii Keykubat Mountain Run (28 km) startowało 152 zawodników. Wśród kobiet pierwszą była Denisa Ionela Dragomir, drugą Oihana Azkorbebeitia Urizar, a trzecią Yuliia Tarasova. W przypadku mężczyzn Victor Simashko został pierwszym, Soner Büyükatalay drugim, a trzecim Believer Güneş. W kategorii Alaiye Short Trail (17 km) wystartowało 229 zawodników. U kobiet pierwsza była Natalia Gyurten, Nuray Bulut Göktepe i trzecia Nataliya Blagonravova. W przypadku mężczyzn Moritz Auf Der Heide został pierwszym, Mustafa Göksel i trzeci İbrahim Güneş.

MERRELL ALANYA ULTRA TRAIL PIERWSZA EKATERİNA MİTYAEVA DLA KOBIET, DMİTRİ MİTYAEV DLA MĘŻCZYZN

W kategorii Merrell Alanya Ultra Trail (76 km) wystartowało 67 zawodników. Zaczynając od historycznego Kızılkule, pozostawiając za sobą mury zamku Alanya, jaskinię Damlataş i ogrody bananowe, sportowcy, którzy biegali historycznymi trasami karawan, stawiali wielkie zmagania. W wyniku tych walk Ekaterina Mityaeva zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet, Elena Polyakova druga, a Olga Artemeva trzecia. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Dmitri Mityaev, drugie miejsce Mehmet Soytürk, a trzecie Navil Shaymuhametov. W kategorii Taurus Mountain Marathon (48 km) przebiegło 96 zawodników. U kobiet Anna Korobko stała się pierwszą, Sanna El Kott Helander drugą, a Lina El Kott Helander trzecią. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Hector Haines, drugie miejsce Andres Olivera Scollo, a trzecie Ali Ghareh Gheibi.

NAGRODY SPORTOWCÓW WEDŁUG PROTOKOŁU

Zwycięscy sportowcy nagradzają gubernatora dystryktu Alanya Fatiha Ürkmez'ina, burmistrza Alanyi Adama Murata Yucela, rektora ALK Ekrem, pozostałego prezesa klubu Aytemiz Alanyaspor, Hasana Cavusoglu, dyrektora okręgu młodzieżowego i sportowego Alanya, Emre Kıldırgıca, kierownika sportowego miasta Alanya Levent Ugur, Olga Group Merrell Turkey General Manager of Peace Został przekazany przez Andirinli i władze.