Vodafone odbył się 15.stambulski półmaraton

Vodafone 15th Istanbul Half Marathon, zorganizowany przez Spor Istanbul, spółkę zależną Istanbul Metropolitan Municipality, pod patronatem imiennym Vodafone, odbył się w niedzielę, 20 września 2020 r. (dzisiaj). W tym roku 8 biegaczy wzięło udział (w ograniczonej liczbie) w biegu, który został awansowany do Złotej Kategorii przez World Athletics i wpisany na listę 2.500 najlepszych półmaratonów świata i przebiegał z wyjątkowym widokiem na Historyczny Półwysep. Sezgin Ataç wygrał wyścig z czasem 1:03:16 dla mężczyzn i Fatma Demir z czasem 1:13:17 dla kobiet.

W biegu, który odbył się przy spełnieniu wszystkich kryteriów imprezy związanych z pandemią w okresie przełożenia lub odwołania większości światowych maratonów, kategorie i liczba osób zostały ograniczone zgodnie z „Przewodnikiem po imprezach masowych Covid-19 "kryteria opublikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W punkcie startowym zawodnicy ukończyli bieg w bezpiecznym środowisku z badaniami takimi jak liczba osób na metr kwadratowy, regulamin w poczekalni, zasady higieny oraz zastosowanie strefy bezpiecznej.

Wiceprezes Vodafone Turcja, Engin Aksoy, powiedział: „Wspieramy Vodafone Istanbul Half Marathon nie tylko jako wydarzenie sportowe, ale także w celu przekształcenia Stambułu w globalne miasto marki. Cieszymy się, że już po raz siódmy możemy nazwać półmaraton. W związku z pandemią mieliśmy doświadczenie w półmaratonie hybrydowym. Oprócz biegania fizycznego organizowano również biegi wirtualne. Oprócz tego miłośnicy łyżwiarstwa uczestniczyli również w półmaratonie. W tym roku półmaraton rozpoczęliśmy pod hasłem środowiskowym. Wszystkim biegaczom biorącym udział w biegu fizycznym i wirtualnym wręczyliśmy medale, które wyprodukowaliśmy przetwarzając e-odpady. Kolejną pracą, jaką wykonamy dla środowiska, będzie przekazanie sadzonek w imieniu biegaczy, którzy ukończą wirtualny bieg przez aplikację. Dziękujemy władzom metropolitalnym Stambułu za cenną współpracę i gratulujemy wszystkim uczestnikom”.

Nowość w Turcji: wirtualny półmaraton

Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w biegu fizycznym ze względu na ograniczenia uczestników, po raz pierwszy „Biegnij z nami!” Pod hasłem zorganizowano najbardziej wszechstronny wirtualny bieg w Turcji.

Biegacze, którzy chcieli przebiec 21 km i 10 km w pierwszym w Turcji wirtualnym półmaratonie, zajęli swoje miejsce w tym historycznym biegu, pobierając aplikację do wirtualnego biegania ze Sklepu Play i App Store (19-20 września). W ten sposób zawodnicy ukończyli bieg gdzie chcieli, na wybranej przez siebie trasie.

Kategoria 21K Roller Run

Wraz z kategorią łyżwiarską na 21 km, która została ponownie otwarta na żądanie, miłośnicy jazdy na łyżwach zajęli miejsce na torze Vodafone Istanbul Half Marathon z fascynującym widokiem na tor Historical Peninsula. Po rozpoczęciu jazdy na rolkach o godzinie 09.50 sportowcy, którzy udali się na tor, stworzyli kolorowe obrazy.

Aplikacja bezpiecznego obszaru

Jedną z aplikacji w ramach działań związanych z pandemią była aplikacja „Strefa Bezpieczna”. Dzięki „Bezpiecznej Strefie” z kodami HEPP uzyskanymi od zawodników przed biegiem minimalizowane są zagrożenia zdrowotne, jakie mogą wystąpić.

Podczas gdy sportowcy wchodzili do strefy z kodami QR zawieszonymi na terenie imprezy, ta aplikacja, która pokazywała, że ​​wszyscy wolontariusze i personel dyżurny są bezpieczni, tworzyła bezpieczną strefę dla uczestników.