Międzynarodowa wycieczka rowerowa Mevlana zakończona

Zakończyła się międzynarodowa trasa rowerowa Mevlana, organizowana przez Turecką Federację Kolarską przy wsparciu gminy metropolitalnej Konya oraz gmin Karatay, Meram i Selçuklu. Zwycięscy sportowcy odebrali nagrody z rąk gubernatora Konyi Vahdettina Özkana, burmistrza gminy metropolitalnej Konya Uğura İbrahima Altaya oraz protokołu.

Konya, miasto kolarstwa, było gospodarzem kolejnej międzynarodowej organizacji rowerowej.Międzynarodowa Trasa Rowerowa Mevlana, która tradycyjnie odbywa się od 1994 r. i na stałe wpisała się w międzynarodowy kalendarz na wniosek złożony w 2017 r., została zorganizowana przez Turecką Federację Kolarską w ramach inicjatywy sponsoring gminy metropolitalnej Konya oraz gmin Meram, Selçuklu i Karatay. .

Drugi i ostatni etap wycieczki, podczas którego 5 drużyn i około 12 sportowców z 110 krajów, w tym z Turcji, pedałowało, aby odnieść sukces, rozpoczął się na placu Mevlana i zakończył przed gminą Meram, podążając trasą Çumra.

W drugim etapie wyścigu na dystansie 133.5 km; Maksim Piskunov z Rosji jako pierwszy dobiegł do mety i został mistrzem. Drugie miejsce zajął Artur Ershov z Rosji, a trzecie miejsce zajął Francuz Vincent Louiche.

Na zakończenie zawodów zawodnicy, którzy zajęli miejsca w zawodach, otrzymali medale i trofea; Wziął go z rąk gubernatora Konya Vahdettina Özkana, burmistrza gminy metropolitalnej Konya Uğura İbrahima Altaya, burmistrza Meram Mustafy Kavuşa oraz protokół.

Po zawodach prezes Tureckiej Federacji Kolarskiej Erol Küçükbakırcı wręczył plakietkę gubernatorowi Özkanowi, prezydentowi Altayowi oraz protokół.