Problem kolei Trabzona został omówiony w KTÜ

Problem kolei Trabzona został omówiony w KTÜ
Problem kolei Trabzona został omówiony w KTÜ

Podczas spotkania, które odbyło się na Politechnice Karadeniz (KTU), omówiono zrealizowane i planowane projekty Trabzon oraz przyszłą strategię.


Zastępca AK Party Trabzon Bahar Ayvazoğlu, Rektor KTU prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, prezes Trabzon Chamber of Commerce and Industry (TTSO) M. Suat Hacısalihoğlu, Vice President of Eastern Black Sea Exporters Union (ODİB) Ahmet Hamdi Gürdoğan, Vice-Rectors of KTÜ Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, Prof. Dr. Cemil Rakıcı i prof. Dr. Akif Cinel, Sekretarz Generalny prof. Dr. Bünyamin Er, Wydział Architektury prof. Dr. Ahmet Melih Öksüz, członek Wydziału Planowania Miejskiego i Regionalnego prof. Dr. Dilek Beyazlı, Członek Wydziału Wydziału Transportu Prof. Dr. Muhammet Vefa Akpınar, Izba Urbanistów Trabzon, Ercan Şen, Erzincan - Gümüşhane - Trabzon Railway Platform SözcüUczęszczali seniorzy Şaban Bülbül i Mustafa Yaylalı.

Na spotkaniu dokonano oceny aktualnego stanu projektów realizowanych i planowanych w Trabzonie. Osiągnięto konsensus w sprawie wykonalności naukowej i przygotowania planu strategicznego przez KTÜ w transporcie i innych projektach.

Podkreślono również, że kolej Erzincan-Gümüşhane-Trabzon powinna zostać jak najszybciej włączona do programu inwestycyjnego, a kolej Batumi-Hopa powinna być budowana zgodnie ze strategicznym znaczeniem regionu.

AYVAZOĞLU: ROZWÓJ REGIONALNYCH PROWINCJI JEST PROPORCJONALNY WOBEC ROZWOJU TRABZONU

Bahar Ayvazoğlu, poseł AK Party Trabzon, podziękował rektorowi Çuvalcı i powiedział: „To nasz naród jest ostatecznie dotknięty każdą inwestycją lub projektem realizowanym w naszym mieście i domaga się projektu lub inwestycji. My, politycy, jesteśmy postrzegani jako główna odpowiedzialność za podnoszenie poziomu życia naszego narodu i świadczenie usług godnych naszego narodu. W tym kontekście KTÜ, uniwersytet lokomotyw naszego miasta i naszego regionu, będzie miejscem, w którym można porozmawiać o sugestiach naukowych potrzebnych do rozwiązania szeregu pytań i problemów specyficznych dla naszego miasta lub regionu, które są przekazywane mi przez nasz naród i czekają na rozwiązanie. Opierając się na tej rzeczywistości, chciałbym podziękować naszemu Rektorowi, który szybko zorganizował takie spotkanie i dotrzymał naszej prośby o zgromadzenie przy tym stole naukowców naszej Uczelni i organizacji pozarządowych naszego miasta. Oczywiście z punktu widzenia reprezentacji miasta duże znaczenie ma to, aby takie spotkania były organizowane z udziałem przedstawicieli wszystkich segmentów społeczeństwa i przy większym udziale. Jednak zarówno ze względu na znaną epidemię, jak i wąski zakres tematów nieuniknione było ograniczenie liczby uczestników. Najbardziej uderzającym punktem naszego spotkania jest to, że rozwój Trabzonu jest proporcjonalny do rozwoju prowincji regionu i że rozwój prowincji regionu jest również możliwy wraz z rozwojem Trabzonu. Ponadto, po określeniu przyszłej wizji Trabzonu, nasze miasto i nasz region staną się jednym z nielicznych miast posiadających ważny dokument strategiczny i informacje poprzez zgłaszanie propozycji, które pojawią się na spotkaniach, które odbędą się w najbliższych okresach. Chciałbym podziękować wszystkim naszym obecnym wykładowcom i przedstawicielom organizacji pozarządowych za podzielenie się z nami swoimi cennymi doświadczeniami i pomysłami ”.

HACISALİHOĞLU: TO BYŁO SKUTECZNE SPOTKANIE W ZAKRESIE PRZYSZŁEJ STRATEGII

Prezes TTSO, M. Suat Hacısalihoğlu, stwierdził, że podczas spotkania omawiano transport i inne projekty realizowane w regionie i powiedział: „Uważam, że KTÜ powinna odgrywać większą rolę w naukowej i strategicznej stronie tych projektów. Ustaliliśmy mapę drogową w tym zakresie. Było to skuteczne spotkanie w zakresie przedstawienia przyszłej strategii ”.

Rektor KTU prof. Dr. Z drugiej strony Hamdullah Çuvalcı oświadczył, że postara się nawiązać silny związek między uniwersytetem a miastem i powiedział: „Nasi naukowcy dołożą wszelkich starań, aby wnieść wkład i służyć naszemu miastu i naszemu regionowi”.pogawędzić


Bądź pierwszy i skomentuj

Yorumlar