Mistrzostwa w kolarstwie szosowym zakończyły się w Turcji

Mistrzostwa Turcji w kolarstwie szosowym 2020 organizowane przez TBF w Sunflower Bicycle Valley dobiegły końca. Mistrzostwa zdobyła drużyna Sakarya Metropolitan Cycling, co wywołało ogromne emocje. Sportowcy z metropolii zdobyli 3 medale w kategorii seniorów mężczyzn.

Mistrzostwa Turcji w kolarstwie szosowym 2020, organizowane przez Turecką Federację Kolarską w Sunflower Bicycle Valley, towarzyszyły wielkim emocjom. Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team, który pierwszego dnia mistrzostw zapisał się w jeździe na czas, stanął na podium ostatniego dnia wyścigów.

Prezydent Yüce pogratulował sportowcom

Składając oświadczenie po zakończeniu wyścigów, które wzbudziły ogromne emocje, Prezydent Ekrem Yüce powiedział: „Byliśmy gospodarzami Mistrzostw Turcji w Rowerach Drogowych zorganizowanych przez TBF w naszej Dolinie Rowerowej Słonecznik, najnowocześniejszym obiekcie rowerowym w naszym kraju. „Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w wyścigu o mistrzostwo i z całego serca pogratulować naszym zawodnikom, którzy odnieśli sukces” – powiedział. Podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się na zakończenie zawodów, medale wręczyli sportowcom prezes Tureckiej Federacji Kolarskiej Erol Küçükbakırcı i wiceprezes Muhammed Berat Alphan, prezes klubu Sakaryaspor Cevat Ekşi, dyrektor wydziału ds. usług dla młodzieży i sportu w gminie metropolitalnej İlhan Şerif Aykaç.

Mistrzostwa zakończone

Ostatniego dnia mistrzostw na 139.3 km szosowym torze wyścigowym w kategorii seniorów rywalizowało 22 zawodników z 60 drużyn. O ile Salcano Sakarya Metropolitan Cycling Team nikomu nie oddał podium w kategorii seniorów, o tyle Onur Balkan, jeden z zawodników Metropolitan Municipality, ukończył wyścig na pierwszym miejscu. Koledzy z drużyny Balkan, Halil İbrahim Doğan, ukończyli wyścig na drugim miejscu, a Emre Yavuz stanął na podium, kończąc wyścig na trzeciej pozycji. W ostatnim wyścigu mistrzostw w kategorii młodych mężczyzn zacięto rywalizowało 17 zawodników z łącznie 56 drużyn. Wśród zawodników rywalizujących na 100-kilometrowym torze pierwsze miejsce zajął Kaan Soylu Özkalbim z klubu kolarskiego İlgem, a drugie i trzecie miejsce podzielili Ali Osman Çelik i Ahmet Maral z Konya Torku Şeker Spor.