W Erzurum są najszybsi narciarze świata

Najszybsi narciarze świata są w Erzurum: W Erzurum odbyły się wyścigi w narciarstwie szybkim z udziałem 4 zawodników z 7 krajów. 4 zawodników z Turcji, Anglii, Szwecji i Austrii wzięło udział w wyścigach w 7 kategoriach zorganizowanych w ośrodku narciarskim Palandöken przy hotelu Xanadu Snow White przy wsparciu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) i Tureckiej Federacji Narciarskiej.

W wyścigach rozgrywanych na hotelowym torze nr 3 rywalizowali mistrz świata kategorii Speed ​​DH Brytyjczyk Jan Farrell, Szwed Daniel Persson i Hanna Matslofva, Austriak Manuel Kramer oraz Turek Berke Dikmen, Cenk Demiroğlu i Aykut Topuz.

W kategorii „Speed ​​1” mężczyzn pierwsze miejsce zajął Daniel Persson z prędkością 131,06 km, natomiast Jan Farrell był drugi z prędkością 130,75 km.

W kategorii kobiet „Prędkość 1” Hanna Matslofva osiągnęła prędkość 127,35 km.

W kategorii „Speed ​​DH” pierwsze miejsce zajął Manuel Kramer z prędkością 127,50 km, a Cenk Demiroğlu był drugi z prędkością 121,48 km.

Aykut Topuz zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Snowbike” z prędkością 94 km, a Berke Dikmen zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Snowboard” z prędkością 108,65 km.

Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymali medale i różne upominki.

„Obiecujący sport”

Organizator Berk Dikmen stwierdził, że w ośrodku narciarskim Palandöken otworzyli nowe możliwości i powiedział: „Zorganizowaliśmy taki wyścig, aby zapewnić rozwój tego sportu w Turcji. Sport ten zaliczany jest do drugiego poziomu głównych sportów Światowej Federacji Narciarskiej. Istnieje możliwość startu na igrzyskach olimpijskich. Uznaliśmy za stosowne zorganizować te zawody, ponieważ jest to sport perspektywiczny. Trzech zawodników biorących udział w wyścigach znajduje się w pierwszej dziesiątce najszybszych sportowców świata. „Będziemy kontynuować takie działania na rzecz popularyzacji narciarstwa i sportów narciarskich” – zapowiedział.

Hanna Matslofva stwierdziła, że ​​zaczęła uprawiać ten sport 7 lat temu i powiedziała: „To mój czwarty rok w najwyższej klasyfikacji. Utrzymuję rekord prędkości 186 kilometrów. „Uczestniczyliśmy w tej organizacji, aby rozwijać ten sport w Turcji” – powiedział.