Puchar alpejski Palandöken odbył się

Odbył się Puchar Palandöken Alpine Ski Cup: W Erzurum odbyły się 22. Międzynarodowe Wyścigi Palandöken Alpine Ski Cup organizowane przez Turecką Federację Narciarską. Prezydent Federacji Benefit; „Nasza poprzeczka będzie nadal rosła, dopóki nie wygramy Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku” – powiedział.

W slalomie alpejskim w ośrodku narciarskim Palandöken wzięło udział 58 zawodników z Bośni i Hercegowiny, Francji, Libanu, Bułgarii, Węgier, Uzbekistanu, Gruzji, Słowenii, Słowacji, Ukrainy i Indii, a także Turcji.

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji Eman Emric z Bośni i Hercegowiny zajął pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn, a Maria Kırkova z Bułgarii w kategorii kobiet.

Tureccy lekkoatleci Emre Şimşek i Serdar Deniz w wyścigu mężczyzn oraz Özlem Çarıkçıoğlu w wyścigu kobiet zajęli trzecie miejsce, a ich medale zostały wręczone podczas ceremonii.

Prezes Tureckiej Federacji Narciarskiej Mehmet Erol Yarar w swoim przemówieniu podczas ceremonii wręczenia medali stwierdził, że cieszy się z pomyślnego ukończenia kolejnych zawodów.

Dziękując sportowcom, którzy wzięli udział w organizacji, Yarar powiedział: „Powiedzieliśmy: «Zawsze będziemy podnosić poprzeczkę nieco wyżej». Nasza poprzeczka będzie nadal rosła, dopóki nie wygramy Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku. Widzimy, jak nasze dzieci odbierają tutaj medale. Miejmy nadzieję, że zobaczymy ich także na olimpijskim podium. „Dlatego będziemy intensywnie pracować z trenerem, młodzieżą i rodzinami” – powiedział.