Rozpoczęto studium wykonalności dla linii systemu kolejowego Sakarya

Rozpoczęto studium wykonalności dla linii systemu kolejowego Sakarya
Rozpoczęto studium wykonalności dla linii systemu kolejowego Sakarya

Sakarya otrzyma system kolei, o którym marzyła od wielu lat, dzięki projektowi przygotowanemu pod przewodnictwem burmistrza Ekrema Yüce'a i uwzględnionemu w programie inwestycyjnym. Rozpoczęło się studium wykonalności 4-kilometrowej linii kampus-bazar w ramach 9-etapowego projektu przygotowanego przez Yüce'a i jego zespół. Yüce powiedział: „Otwiera się zupełnie nowa strona w transporcie naszej Sakaryi. Po sprawdzeniu wykonalności zostaną wykonane pierwsze wykopy na potrzeby procesu budowlanego. „Niech to będzie dobre dla naszej Sakaryi” – powiedział.

Objęte programem inwestycyjnym

Burmistrz gminy metropolitalnej Sakarya Ekrem Yüce z wielką starannością i zaangażowaniem pracował nad projektem systemu kolei, za którym miasto tęskniło od wielu lat. Praca, na którą od wielu lat czekano na włączenie do programu inwestycyjnego, została zaakceptowana najnowszym projektem przedstawionym ministerstwu przez Yüce. Dobre wieści nadeszły z Ankary i projekt został włączony do programu inwestycyjnego z podpisem prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana i zgodą Ministra Transportu Abdülkadira Uraloğlu.

System kolei na uniwersytet

Prezes Ekrem Yüce, Dyrektor Generalny ds. Infrastruktury i Inwestycji Ministerstwa Transportu i Infrastruktury dr. Gościł w swoim biurze Yalçın Eyigün i pomiędzy stronami został podpisany pierwszy sporządzony protokół. Linia Campus-Carsi, która obsługuje najbardziej ruchliwe obszary miasta, czyli Gar Square, Çark Street i Medeniyet Boulevard, będzie zupełnie nową alternatywą dla transportu w samym sercu miasta.

Rozpoczęto studium wykonalności

Pasażerowie będą mogli wsiadać i wysiadać z kolei na 9 różnych przystankach na trasie uczelni, a inwestycja znacznie odciąży ruch pojazdów w centrum. Burmistrz Yüce ogłosił, że rozpoczęło się studium wykonalności budowy pierwszej linii. Yüce i jego zespół zamierzają następnie dodać linie Atatürk Boulevard-Sakarya Park (Erenler), Yeni Stadium-Arifiye Terminal i Yenikent-Adapazarı (metrobus) do transportu Sakarya.

„To przeniesie transport Sakaryi na współczesny poziom”

Stwierdzając, że transport w Sakarya zrewolucjonizuje się i osiągnie współczesny poziom dzięki projektowi systemu kolei, powiedział: „W wyniku aktualizacji centralnego planu transportu Sakarya, która została ukończona w 2022 r., sklasyfikowaliśmy linie systemu kolei i metra autobusowego według ich konstrukcji lat jako krótko-, średnio- i długoterminowy, a ministerstwo to zatwierdziło. Dzięki systemowi kolei, który jest prawdziwie rewolucyjnym krokiem w infrastrukturze transportowej naszego miasta, przeniesiemy transport naszego miasta na współczesny poziom. Ten sukces jest efektem naszych wieloletnich wysiłków i planowania strategicznego. „Po studium wykonalności zostaną wykonane pierwsze wykopy pod budowę” – powiedział.

Najwyższe punkty ruchu

Zespoły ekspertów ds. transportu z gminy Sakarya Metropolitan Municipality przygotowały projekt systemu kolei miejskiej, nadając priorytet obszarom o dużej gęstości transportu. System ten ma na celu odciążenie obszarów, w których występuje duże zapotrzebowanie na transport publiczny i gdzie ruch miejski jest duży, zwłaszcza w godzinach pracy. Działania związane z procesem budowy rozpoczną się po uzyskaniu wykonalności.