Kayseri rzuca światło na geologiczną historię świata

Kayseri rzuca światło na geologiczną historię świata
Kayseri rzuca światło na geologiczną historię świata

Skamieniałości sprzed 7,5 miliona lat, które odnaleziono podczas wykopalisk naukowych wokół tamy Yamula i przyciągnęły uwagę świata, zostały odrestaurowane przy wsparciu Metropolitan Municipality i udostępnione zwiedzającym na wystawie zorganizowanej we foyer Gminę Metropolitalną.

Burmistrz gminy miejskiej Kayseri dr. Memduh Büyükkılıç stwierdził, że rzuciły one światło na historię geologiczną świata z Kayseri i wyjaśnił, że nienaruszona skamielina licząca 7.5 miliona lat, którą naukowcy zidentyfikowali jako „Choerolophodon” i opisali jako „przodek słoni”, przyciągnęła uwagę jako pierwszy i jedyny przykład na świecie.

Prezydent dr., chroniąc dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz piękno przyrodnicze starożytnego miasta, dokonuje znaczących inwestycji w tym zakresie i zdecydowanie wspiera prowadzone badania naukowe. Gmina Kayseri Metropolitan Municipality pod kierownictwem Memduh Büyükkılıç zorganizowała pokaz filmów dokumentalnych i wystawy sztuki „Zaginiona fauna” w ramach wysiłków na rzecz odrodzenia skamieniałej fauny liczącej 7,5 miliona lat, która rzuca światło na geologiczną historię świata .

Skamieniałości i repliki gatunków koni trójpalczastych, trąb, dziobaków i żyraf, odkryte podczas wykopalisk wspieranych przez Metropolitan Municipality, zostały udostępnione obywatelom.

Wystawa w foyer Urzędu Miejskiego zaczęła witać swoich gości wernisażem filmu dokumentalnego „Zaginiona Fauna” i ceremonią otwarcia wystawy malarstwa, która odbyła się w Sali Zgromadzeń.

Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy i odśpiewaniem hymnu narodowego, w obecności burmistrza dr. Oprócz Memduha Büyükkılıç, zastępcy Partii AK Kayseri, pana Bayara Özsoya, Dyrekcji Generalnej ds. Dziedzictwa Kulturowego i Muzeów Ministerstwa Kultury i Turystyki, zastępcy dyrektora generalnego Bülenta Gönültaş, dyrektora prowincji ds. kultury i turystyki Şükrü Dursun, prezesa Stowarzyszenia Badań Paleontologicznych w Kapadocji i naukowca Yamula Excavation Członek Komitetu Hacı Bayram Veli Kierownik Katedry Antropologii Uniwersytetu prof. Dr. Okşan Başoğlu, doradca naukowy Komitetu Wykopalisk prof. Dr. Pınar Gözlük Kırmızıoğlu, kierownik wykopalisk w kopcu Kültepe Kaniş-Karum prof. Dr. W spotkaniu uczestniczyli Fikri Kulakoğlu, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Kayseri Gökhan Yıldız, producent filmów dokumentalnych i prezenter biolog Rıfat Çığ, sekretarz generalny gminy metropolitalnej Hüseyin Beyhan, zastępcy sekretarza generalnego, kierownicy wydziałów, komitet wykopaliskowy i przedstawiciele prasy.

W przemówieniu podczas premiery filmu dokumentalnego „Zaginiona fauna” burmistrz Büyükkılıç podziękował osobom, które przyczyniły się do powstania badania i powiedział: „Docenicie także to, że gmina metropolitalna Kayseri jest ważna, jeśli chodzi o uczestnictwo w kontekście kulturowym, turystycznym, naukach społecznych i zajęciach sportowych . „Przypominam, że obecnie kontynuujemy wsparcie wykopalisk w 6 różnych regionach” – powiedział.

W swoim przemówieniu Büyükkılıç poruszył także badania naukowe przeprowadzone w różnych częściach starożytnego miasta i powiedział:

„Chociaż przypominamy również, że w naszym regionie prowadzone są ważne wykopaliska dotyczące prac prowadzonych w pałacu Keykubadiye, pawilonie Kızık, cmentarzu Jego Świątobliwości Seyyida Burhaneddina i oczywiście prac przeprowadzonych w Örenşehir i Kültepe Kaniş-Karum w związku z mozaikami zrobiliśmy w regionie İncesu. Już obserwujesz. Aby to ukoronować, mamy nadzieję, że jest tu nasz zastępca dyrektora generalnego i dziękuje im za obecność, prace muzealne, które będziemy wykonywać w tym temacie, który znajduje się 3 tysiące 500 metrów kwadratowych pod ziemią, są pracą wykonaną na tym terenie i to jest także ważne dzieło, które zapadnie w pamięć na arenie krajowej i międzynarodowej. „Przypominam, że jest to opracowanie”.

BÜYÜKKILIÇ, „BARDZO DBAMY O WSPÓŁPRACĘ”

Burmistrz Büyükkılıç oświadczył, że przywiązują dużą wagę do tego, aby Kayseri zyskało sławę w kontekście naukowym zarówno w kraju, jak i za granicą, oraz że przeprowadzili wiele badań na ten temat. Burmistrz Büyükkılıç zauważył, że przywiązują dużą wagę do współpracy na rzecz miasta i powiedział: „Przywiązujemy dużą wagę do współpracy. Zależy nam, aby nasze miasto było wspominane w pozytywnym kontekście naukowym zarówno w kraju, jak i za granicą. Pod tym względem staramy się dzielić to miasto w pozytywny sposób, łącząc ręce z naszym szanownym gubernatorem, niezależnie od instytucji czy organizacji, nie unikając żadnych wyrzeczeń. Podczas gdy Dolina Soğanlı wyrobiła sobie markę, wodospad Kapuzbaşı wyrobił sobie markę, Bagna Sułtańskie są dla nas koniecznością i znowu, jak powiedzieliśmy, Kültepe lub inne dzieła. „Dzielimy się tutaj dziełem, które, gdy wyszło na światło dzienne, naprawdę zyskało sławę zarówno w kraju, jak i za granicą” – powiedział.

BÜYÜKKILIÇ powiedział: „BARDZO DZIĘKUJĘ TYM, KTÓRZY WSPIERAJĄ. JESZCZE RAZ GRATULUJĘ MOIM NAUCZYCIELOM

Stwierdzając, że przywiązują dużą wagę do wkładu w studia kulturowe w Turcji, Büyükkılıç podziękował wszystkim, którzy wnieśli swój wkład i kontynuował swoje przemówienie w następujący sposób: „

Jeszcze raz gratuluję moim nauczycielom. Służbę naszemu miastu uważamy za kult, twierdząc, że nie jest naszym zadaniem robienie czegokolwiek, każda praca jest naszą pracą. Przywiązujemy wagę do wnoszenia wkładu w badania kulturowe naszego kraju. Zapewnia, że ​​w tych dziełach okażemy wolę bycia godnymi zaufania naszego Ministerstwa Kultury. Oferuję miłość i szacunek wam wszystkim. Dzięki. Być obecnym. Niech Bóg będzie z tobą."

Bülent Gönültaş, zastępca dyrektora generalnego Dyrekcji Generalnej ds. Dziedzictwa Kulturowego i Muzeów Ministerstwa Kultury i Turystyki, oświadczył, że był szczęśliwy, że mógł uczestniczyć w otwarciu Wystawy Promocji i Malarstwa Dokumentów Zaginiona Fauna, i powiedział: „Odkopano wiele pozostałości kopalnych podczas wykopalisk przy tamie Yamula, które rozpoczęły się jako wykopy ratunkowe i trwają nadal. Burmistrzowi gminy metropolitalnej Kayseri, dr., za promowanie danych naukowych odkrytych podczas wykopalisk przy zaporze Yamula. Przy wsparciu Memduha Büyükkılıça prof. Dr. Pınar Gözlük Kırmızıoğlu, prof. Dr. Okşana Başoğlu i prof. Dr. „Składam pozdrowienia wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Dokumentu o zaginionej faunie i wystawy malarstwa przygotowanej przez komitet naukowy pod przewodnictwem Cesura Pehlivana” – powiedział.

Prezes Stowarzyszenia Badań Paleontologicznych w Kapadocji i członek Komitetu Naukowego ds. wykopalisk w Yamula, członek wydziału Uniwersytetu Ankara Hacı Bayram Veli prof. Dr. W swoim przemówieniu podczas wernisażu filmów dokumentalnych i programu otwarcia wystawy malarstwa „Zaginiona Fauna” Okşan Başoğlu poinformował o pracach wykopaliskowych i budowlanych prowadzonych od 2018 roku przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Turystyki oraz Urzędu Miejskiego oraz o działalności Stowarzyszenie.

Başoğlu podkreślił, że region Yamula, który określił jako największe złoże kopalne w Anatolii, to bogata miejscowość zawierająca unikalne i niepowtarzalne przykłady na świecie. Prof. stwierdził, że w regionie trwają prace, w których znajdują się wspaniałe, dobrze zachowane egzemplarze. Dr. Başoğlu, burmistrz metropolii dr. Stwierdzając, że pod przewodnictwem Memduha Büyükkılıça powstało muzeum paleontologiczne, stwierdził, że takie muzeum było ich marzeniem i niecierpliwie czekali, aż stanie się ono rzeczywistością. Na koniec Başoğlu stwierdził, że najważniejsza część prac, czyli odzyskiwanie skamieniałości, została przeprowadzona przy wsparciu gminy metropolitalnej. Başoğlu zakończył swoje przemówienie dziękując wszystkim, zwłaszcza władzom metropolitalnym.

Po przemówieniach wyświetlono dokument „Zaginiona fauna” przygotowany przez producenta filmów dokumentalnych i prezentera biologa Rıfata Çığ, opisujący wykopaliska i znaleziska.

Po inauguracji burmistrz Büyükkılıç i uczestnicy udali się do foyer i z zainteresowaniem zwiedzili liczącą 7,5 miliona lat wystawę skamieniałości i malarstwa.

Składając oświadczenie po zakończeniu zwiedzania wystawy, Büyükkılıç powiedział: „Przede wszystkim chciałbym jeszcze raz podziękować naszemu zastępcy dyrektora generalnego, naszym nauczycielom i zespołowi. Teoretycznie słuchaliśmy w środku, a tutaj oglądamy pracę wykonaną w kontekście wizualnym na miejscu. Chciałbym podzielić się geomorfologiczną i paleontologiczną oceną Kayseri, aby historia powstała na nowo. Podejście, które wysuwa nasze miasto na pierwszy plan w kontekście naukowym, jest demonstrowane na poziomie międzynarodowym; „Chciałbym również powiedzieć, że naukowcy z Ameryki, Niemiec i Finlandii wnoszą wartość dodaną do Kayseri, monitorując te badania w Kayseri” – powiedział.

„PRZEDSTAWIAMY BOGACTWO KAYSERİ INFORMACJI DLA LUDZI”

Burmistrz Büyükkılıç podziękował wszystkim, którzy wnieśli swój wkład i powiedział:

„Mam nadzieję, że kiedy ukończymy prace nad naszym muzeum, wystawiając w nim oryginały, Kayseri zostanie zapamiętane jako wyjątkowe miasto, które wyrobiło sobie markę w tej dziedzinie. Dziękuję tym, którzy się do tego przyczynili. Wszystko to stanowi bogactwo dla Kayseri. Prezentujemy te bogactwa ludziom zarówno dla ich wiedzy, jak i przyjemności. „Chciałbym podziękować temu wybitnemu zespołowi, który dodaje wartość naszemu Kayseri i życzyć im powodzenia w pracy.”

Kierownik Katedry Antropologii Uniwersytetu Hacı Bayram Veli prof. Dr. Okşan Başoğlu również stwierdził, że są bardzo szczęśliwi i dumni oraz powiedział, że Ministerstwo Kultury i Turystyki oraz burmistrz gminy metropolitalnej dr. Stwierdził, że przy wsparciu Memduha Büyükkılıç wykonali dobrą pracę.

Chociaż wysiłki mające na celu ożywienie skamieniałej fauny sprzed 7,5 miliona lat, do których burmistrz Büyükkılıç przywiązuje szczególną wagę i które jego zdaniem rzucają światło na geologiczną historię świata, są kontynuowane przy wsparciu gminy metropolitalnej Kayseri, skamieniałości znalezione w badania są prezentowane obywatelom.

Na wystawie otwartej na terenie Foyer Urzędu Miejskiego na zwiedzających czekają odkopywane od 2018 roku skamieniałości wielu różnych gatunków stworzeń żywych, repliki uzyskane przy użyciu tych skamieniałości oraz gatunki z rodzin Proboscidae, Bovidae i Giraffidae.

Prace montażowe, powstałe z połączenia części Choerolofodona, przodka słoni, uznawanego za jedno z najważniejszych znalezisk i opisywanego jako pierwszy i jedyny nienaruszony egzemplarz na świecie, zostały ukończone, a jego replika została wykonana z dokładną dokładnością Na wystawie znajduje się również pleśń wyjęta z czaszki.