Sezon otwarty dla usług promowych Izmir Midilli

Sezon otwarty dla usług promowych Izmir Midilli
Sezon otwarty dla usług promowych Izmir Midilli

Rozpoczął się sezon lotów İzmir – Lesbos, które İZDENİZ rozpoczął hasłem „Nasza trasa to Mitylena”. İhsan Alyanak, który w swoim pierwszym rejsie osiągnął 90-procentowe obłożenie, wyruszył z portu Alsancak z 267 pasażerami. W tym roku pasażerowie będą mogli podróżować na swoich rowerach lotami na Lesbos.

Burmistrz gminy Izmir Tunç SoyerZgodnie z celem promowania turystyki morskiej, rejsy İzmir - Lesbos przez İZDENİZ latem rozpoczęły pierwszą podróż w 2023 roku pod hasłem „Nasza trasa to Mitylena”. Podczas gdy 50 pasażerów odleciało z Izmiru na Lesbos pierwszym lotem w zeszłym roku, pierwszy w tym roku osiągnął pojemność 90 procent i dotarł do 267 pasażerów. Mieszkańcy Izmiru udali się do portu pasażerskiego Izmir Alsancak zarówno środkami transportu publicznego, jak i własnymi pojazdami i zrealizowali transakcje z pomocą personelu İZDENİZ. Pasażerowie wyruszyli na Lesbos z portu Alsancak o 08.30:XNUMX rano szybkim statkiem wycieczkowym İhsan Alyanak z İZDENİZ.

„Otworzyliśmy się na wody międzynarodowe dzięki transportowi wewnątrz Zatoki Perskiej”

Dyrektor generalny İZDENİZ Ümit Yılmaz przekazał informacje o wyprawach İzmir Midilli i powiedział: „Dzisiaj rozpoczynamy wyprawy İzmir Alsancak – Midilli na rok 2022 pod hasłem „Nasza trasa to Mitylena”, które przeprowadzono po raz pierwszy w sezon letni 2023r. Burmistrz gminy metropolitalnej Izmiru Tunç SoyerDziękujemy. Był z nami od początku do końca tego projektu. Nasz prezydent miał cel; Promocja turystyki poprzez transport morski. Poprzez te wyprawy chcemy dać przykład osiągania zysków zarówno w turystyce, jak iw handlu między obiema stronami. Ponownie, nasze prace w marinie w Izmirze nadal zachęcają amatorów do turystyki morskiej. My, jako İZDENİZ, otworzyliśmy się na wody międzynarodowe, a także otworzyliśmy się na działalność w marinach. Miejmy nadzieję, że przybliżymy naszym obywatelom kwestie związane z morzem” – powiedział.

„Chcemy, aby wszyscy skorzystali z tych wypraw”

Wyrażając, że zainteresowanie rośnie z dnia na dzień, Ümit Yılmaz powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania ekspedycjami. W tym roku zrealizowaliśmy liczbę zbliżoną do liczby sprzedanych biletów na wszystkie loty, które wykonaliśmy w zeszłym sezonie” – powiedział.

Yılmaz powiedział: „Trudności gospodarcze są odczuwalne nie tylko w Izmirze, ale w całym kraju. Koszty paliwa i koszty personelu są dość wysokie. Nasza Gmina Metropolitalna wspiera nas w tym zakresie i przywiązuje dużą wagę do tych wypraw. Dlatego chcemy, aby wszyscy skorzystali z tych wypraw. Przede wszystkim zaczęliśmy od naszej młodzieży do lat 18. W przyszłości mamy plany dla osób powyżej 65 roku życia. Na razie jednak naszych uczniów, którzy wychodzą z intensywnego okresu nauki, do 18 roku życia będziemy przewozić z 50-procentową zniżką. Od następnego razu będą mogli podróżować rowerem. Jazda na rowerze może być bardzo skuteczna na Lesbos” – powiedział.

„Wyjazd do Mityleny jest bardzo łatwy i bardzo prosty”

Pasażerowie, którzy wykazali duże zainteresowanie pierwszym rejsem, wyrazili swoje zdanie następującymi słowami;

Cem Sağel: „To była wspaniała usługa, móc wstać z Izmiru i pojechać na Lesbos. Będzie nam bardzo miło móc podróżować stąd, bez wsiadania do samochodu, z miejsca blisko naszego domu. Ceny są bardzo przystępne. Normalnie wyjazd samochodem stąd do Ayvalık jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem niż ponowne wyruszenie stamtąd”.

İmran Çıtak: „Dzisiejszy dzień po raz pierwszy będzie bardzo przydatny dla mieszkańców Izmiru; będzie bardzo miło. Dość trudno było dostać się na Lesbos z Ayvalık. W ten sposób było to bardzo łatwe i bardzo proste. Wielkie dzięki dla gminy. Ceny są bardziej przystępne, więcej osób wybierze się na wakacje.”

„Za pierwszym razem oceniliśmy rozsądną cenę”

Seda Gürer: „Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zamiast jechać do Ayvalık, wsiądziemy i pojedziemy prosto stąd, 5 minut drogi od naszego domu. Podczas jazdy samochodem będziemy się bawić na morzu. W tym roku będziemy go używać po raz pierwszy. Ponieważ wybraliśmy się z dziećmi, ceny są również naszym zdaniem bardzo rozsądne. Myślę, że będzie przyjemnie”.

Aydın Savran: „Bardzo się cieszymy, że nasza gmina zapewnia niedrogie bilety. Właśnie oceniliśmy to po raz pierwszy. Moja mama i tata wyjeżdżają w przyszłym tygodniu. Bardzo się cieszymy, że mamy taką możliwość. To nasz pierwszy raz na greckie wyspy. Możliwość wypłynięcia z portu Alsancak i rozsądne ceny bardzo nam pomogły. Istnieje alternatywa dla Chios, ale Mitylena jest bardziej korzystna z tymi możliwościami”.

Rozpoczęto dojazd rowerem do Mityleny

Loty İZDENİZ İzmir - Midilli będą kontynuowane do 3 września 2023 r. Wypływa z portu Alsancak o godzinie 08.30:18.00 w każdy piątek i wraca z portu Mytilene o godzinie 2:30 w każdą niedzielę. Statek „İhsan Alyanak” wypływający z portu Alsancak zacumuje w porcie Midilli za 10 godziny i XNUMX minut. W trakcie sezonu zostaną zorganizowane dodatkowe rejsy zarówno do portu na Lesbos, jak i do portu w Plomari, zgodnie z żądaniami obu stron. Nasi pasażerowie, którzy chcą podróżować do Izmiru - Lesbos, będą mogli wziąć udział ze swoimi rowerami, pod warunkiem, że zostaną o tym poinformowani w momencie rezerwacji biletu. Pojemność rowerowa statku wycieczkowego İhsan Alyanak została określona na XNUMX.

Bilet w obie strony kosztuje 60 euro

Obywatele posiadający zielone paszporty i wizy Schengen korzystają z przejażdżek na kucykach. W tym roku opłata za bilet w obie strony wynosi 60 euro, a opłata za bilet w jedną stronę to 35 euro. W tym roku dla grupy wiekowej 8-18 lat obowiązuje 50-procentowa zniżka, aby pomóc młodzieży pozbyć się zmęczenia okresem nauki. Dzieci w wieku 0-7 lat podróżują bezpłatnie.

Bilety są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie Bilet.izdeniz.com.tr. Ponadto bilety można kupić osobiście w biurze sprzedaży İZDENİZ otwartym w porcie İzmir Alsancak oraz w autoryzowanych agencjach. Osoby chcące uzyskać szczegółowe informacje mogą zadzwonić pod numer 0501 535 3535 lub wysłać e-mail na adres Ajan@izdeniz.com.tr.

📩 02/06/2023 14:05