Yedikule Gazhanesi pozdrawia mieszkańców Stambułu swoim koncertem New Turkic

Yedikule Gazhanesi pozdrawia mieszkańców Stambułu koncertem nowej pieśni ludowej
Yedikule Gazhanesi pozdrawia mieszkańców Stambułu swoim koncertem New Turkic

Gmina Metropolitalna Stambułu (IMM) wprowadziła Yedikule Gazhanesi, jedno z przemysłowych dziedzictw miasta, do kultury, sztuki i życia społecznego Stambułu. Yedikule Gazhanesi, witając mieszkańców Stambułu swoim koncertem w Nowym Turku, jest prezesem IMM. Ekrem İmamoğlu otwarte przez Przemawiając podczas ceremonii otwarcia, która zbiegła się z jego urodzinami, İmamoğlu powiedział: „Pozwolę sobie wyrazić, że od czasu objęcia urzędu pilnie pracowaliśmy nad dodaniem nowej wartości do Stambułu. Każdego dnia ciężko pracujemy, aby znaleźć rozwiązanie problemu Stambułu i być aktywną gminą. Jesteś w tym wysiłku. Ponieważ zarządzanie i funkcjonowanie gminy to mechanizm produkcji dla naszych 16 milionów ludzi. Ty jesteś właścicielem, my jesteśmy powiernikami. Wybraliście nas, a my staramy się być Was godni. I oczywiście jesteśmy zdeterminowani, by być godni”.

„NADAL ZARZĄDZAMY PROCESEM, KTÓRY ZAPEWNIA ROZWIĄZANIA PROBLEMÓW ZE STAMBUŁEM”

Wyrażając, że pracowali w procesie, który zbiegł się z kryzysem gospodarczym i okresem pandemii, İmamoğlu powiedział: „Nadal zarządzamy procesem, który jest aktywny, nigdy się nie zatrzymuje, nie rano i wieczorem, 7 godziny na dobę, 24 dni w tygodniu, 365 dni, z naszymi pracownikami , którzy martwią się o Stambuł, którzy martwią się o Stambuł i którzy znajdują rozwiązania swoich problemów. Nasza prośba; Niech 16 milionów ludzi skorzysta ze wszystkich możliwości tego miasta w maksymalny sposób i tak, jak na to zasługują. I te koncepcje naprawdę bardzo zmieniają życie ludzi. Sprowadzenie milionów metrów kwadratowych terenów zielonych do naszego miasta jest dla nas powodem do dumy w tym okresie. Znaczenie naszych aktywnych obszarów polega na tym, że nie możemy widzieć z daleka, nie możemy nawet się do niego zbliżyć, a nawet być blisko; wejść w nią, skorzystać z niej, poczuć ją, dotknąć. Mamy aktywne obszary historyczne, takie jak aktywne tereny zielone, a także miejsca, w których możemy cieszyć się przyrodą. Ciężko pracujemy, aby włączyć je do życia” – powiedział.

„MAMY ZOBOWIĄZANIE ZWOLNIĆ ZAUFANIA I SŁUŻYĆ ŚWIATU”

Mówiąc: „Jesteśmy zobowiązani ujawnić te relikwie i służyć im światu”, İmamoğlu powiedział: „To bardzo szczególne miejsce. W wyniku starannej pracy powstało Yedikule Gazhanesi, które powstało w 1880 r., z różnymi funkcjami, na cały Stambuł, a zwłaszcza na sąsiadującą z nami dzielnicę. To miejsce zaczyna się od 1880 roku, przestało działać w 1993 roku. Ale szczerze mówiąc, nie przychodzi tu od dłuższego czasu. Niestety, przygotowujemy to pole, które od lat zamienia się w śmietnik, do zwiedzania przez cały świat. Przekształcamy ten odcinek w destynację, która przyciągnie miliony turystów. A to miejsce odsłoni okres, który wzbogaci życie towarzyskie Stambułów, zwiększy ich dochody finansowe, zróżnicuje ich życie kulturalne i zachęci ich do budowania swoich marzeń w tym mieście.”

„MIELIŚMY DZIEDZICTWO”

Mówiąc: „Właściwie zakończyliśmy okres dziedziczenia”, powiedział İmamoğlu:

„W tym okresie ujawniliśmy kolejny proces wrażliwości na obojętność wobec historii, bogactwa kulturowego i pamiątek przodków tego miasta. Mogę powiedzieć, że zaproponowaliśmy ten proces, aby ludzie czuli się prawdziwymi właścicielami tego miasta, a nie zyskiem, czynszem czy interesem politycznym, ale robieniem rzeczy, które podnoszą wartość miasta i faktycznie dają spokój. Zakończyliśmy dziedziczenie, ale zrobiliśmy coś innego. Razem zdecydowanie przyjęliśmy dziedzictwo. Nadal będziemy go posiadać. Zachowanie bezpieczeństwa jest bardzo ważne. Innymi słowy, jakże szlachetnym obowiązkiem jest troszczyć się o to miasto, o ten kraj, o ten świat jak o trust, ochraniać go, upiększać, nie niszcząc go, a wręcz przeciwnie, przemieniając go w czystego stanu i przekazać go naszym dzieciom, ich dzieciom. Bądźmy wszyscy godni tej szlachetnej misji, proszę. Będziemy pracować, mam nadzieję, że mnie wesprzecie”.

„OTWIERAMY TO MIEJSCE DO UŻYTKU PUBLICZNEGO, A NIE KOMISJI INTERESÓW”

„To miasto należy do nas wszystkich. Cenimy sobie bezpieczeństwo. Patrzymy na Ciebie jak na źrenicę oka. Chociaż istnieje okres użytkowania do różnych celów, otwieramy to miejsce do użytku publicznego, takiego jak Ty, a nie do osobistych interesów lub kilku grup lub komitetu interesu. Hasanpaşa Gazhane bije rekordy. To miejsce będzie bić rekordy. To miejsce was połączy. To was połączy. będziesz rozmawiać. Tutaj poczujemy, że nasza separacja nie jest nasza. Nikt nie zwróci nas przeciwko sobie. Żadne złe słowa nie będą dla nas odpłatne. Staniemy się lepsi. Mamy duże zaufanie do uzdrawiającego charakteru i dobrego sumienia naszego narodu. I zobaczycie naszych ludzi o pięknych sercach, a mianowicie 86 milionów ludzi, 16 milionów Stambułu, i obiecujemy, że te piękne dni będą przeżywane w obecności was wszystkich”.

„KOCHAM STAMBUŁ MIŁOŚCIĄ 16 MILIONÓW”

„Chociaż istnieją osobiste pragnienia i marzenia dotyczące Stambułu, nie robię tego w ten sposób. Nie mam osobistego marzenia, osobistej miłości do Stambułu. Powiem wam, że kocham Stambuł miłością 16 milionów. To jak kochać Turcję miłością naszych 86 milionów ludzi. W końcu najważniejsza jest taka miłość, taka miłość. Nie powinien być zindywidualizowany, powinien być społeczny. Nadal będę rzetelnie wykonywał swój obowiązek i nie stronił od jakiejkolwiek odpowiedzialności, z szacunkiem, jaki mam dla każdego członka naszego narodu, który z pasją patrzy na to miasto i ten kraj z tymi koncepcjami. Faktem jest, że poczucie separacji może przynieść tymczasowe korzyści. To się zdarza. Ale wiem też, że prawdziwe, trwałe korzyści są możliwe dzięki prawdziwej miłości i wszelkim emocjom. Prawdziwa miłość i poczucie integracji utrzymują społeczeństwo w porządku i jedności przez wieki, a nawet tysiąclecia. Rozróżniające emocje dają chwilowe poczucie wygranej. Wygrywasz kadencję. Albo kilka lat, kilka kadencji. Ale najważniejsze jest; nigdy nie rezygnując z głównego celu, głównego zakresu.”

„GŁÓWNYM PROBLEMEM JEST SPRAWA W SERCU”

„Utrzymanie tego narodu w jedności polega na przedstawianiu ludziom na całym świecie przykładów dobrych i dobrych rządów. Powiem bardzo jasno: bez względu na to, jakie przeszkody postawią nam w imię tej sprawy, nasza sprawa jest inną sprawą, bez względu na to, jakie sprawy sądowe nam postawią, będziemy maszerować z determinacją. Ponieważ głównym problemem jest sprawa w sercu. Ta sprawa ma miejsce w sercach narodu. wygram tę sprawę. Te inne przypadki nie mają na mnie wpływu. To nie jest tego warte. Będę nadal ciężko pracował, aby być godnym Ciebie, godnym Ciebie i nigdy się nie poddawać, z moją miłością, szacunkiem i prawdziwym poczuciem odpowiedzialności, a także z wielkim entuzjazmem dla naszego narodu, tego pięknego miasta, naszego rodaka obywateli i całego kraju oraz naszych 86 milionów ludzi. Yedikule Gazhanesi podniesie twoje morale. Powodzenia dla naszego miasta, w celu przyczynienia się do kultury, sztuki, edukacji, rozmowy, spotkania, życzliwości, bycia ramię w ramię, gdzie trzymacie się życia, znajdujecie morale, wzmacniacie swoje marzenia i sprawiacie, że czujecie, że jesteście nie różnią się od siebie i że jesteście ludźmi”.

OTWARTE W 1880 ROKU, ZAMKNIĘTE W 1993

Szczegółowymi informacjami na temat procesu budowy Yedikule Gazhanesi podzielił się także Mahir Polat, zastępca sekretarza generalnego IMM. Założona w 1880 roku, Yedikule Gazhanesi była pierwszą fabryką gazu założoną w Stambule dla służby społecznej. Gazhane od wielu lat zaspokaja potrzeby oświetleniowe historycznego regionu. Gazownia, która została zlikwidowana w 1993 roku wraz z innymi obiektami stacji paliw w mieście; Zbudowany na powierzchni 78.475 XNUMX mXNUMX pełnił funkcję obiektu, w skład którego wchodziły m.in. konstrukcje do produkcji gazu węglowo-powietrznego, separatory smoły, dźwigi, kotły retortowe, myjnia, magazyn, budynek wagi pomostowej, budynki administracyjne, magazyny gazu . Niektóre obiekty Yedikule Gazhanesi, które w kolejnych latach służyły również jako wysypisko wyrobisk i parking dla autobusów, z czasem utraciły wszystkie swoje funkcje i wyposażenie, a niektórym udało się dotrzeć do dnia dzisiejszego.

ROZPOCZĘŁA SWOJĄ NOWĄ PODRÓŻ OD WYSTAWY „DŁUGI SPACER”.

Yedikule Gazhanesi, który został odrestaurowany i wprowadzony do życia kulturalnego miasta po Muzeum Gazhane (Hasanpaşa Gazhanesi); Będzie to centrum atrakcji Stambułu z jego terenami zielonymi, przestrzeniami publicznymi i wszechstronnymi działaniami. Pierwszym darem kompleksowych prac renowacyjnych zainicjowanych przez İBB Heritage na obszarze historycznym w 2022 roku była konstrukcja „Hangar”. Przy pracach prowadzonych zgodnie z zasadami i technikami ochrony powszechnej; Struktura Hangaru, która ponownie funkcjonowała jako miejsce bieżących wydarzeń, takich jak koncerty, wystawy, prelekcje, pokazy filmowe i warsztaty, otworzyła swoje podwoje dla zwiedzających wydarzeniem otwierającym „Długi spacer”. Po przecięciu wstęgi po przemówieniach İmamoğlu i Polata, Yedikule Gazhanesi powiedział „Cześć” mieszkańcom Stambułu koncertem New Türkü.

📩 04/06/2023 12:32