Ogłoszono mistrzynię Turkcell Super League w piłce nożnej kobiet

W finale Turkcell Women's Football Super League drużyna Ankara Metropolitan Municipality Fomget GSK pokonała Fenerbahçe 4:2 i została mistrzynią.

W finale Turkcell Women's Football Super League, Ankara Metropolitan Municipality Fomget GSK i Fenerbahce zmierzyły się na stadionie Izmir Alsancak Mustafa Denizli.

Żółto-granatowa drużyna zakończyła pierwszą połowę meczu prowadząc 9:1 po bramce Zenathy Colemana z rzutu karnego w 0. minucie. Ankara Metropolitan Municipality Fomget GSK wyrównała wynik golem z rzutu karnego Darii Apaneschenko w 90+8 i mecz zakończył się dogrywką.

Ecem Cümert z Fenerbahce otrzymał czerwoną kartkę w 95. minucie.

ABB Fomget GSK objęło prowadzenie 96:107 po bramkach Armisy Kuc w 3. i 1. minucie. Zenatha Coleman w 110. minucie zredukowała prowadzenie do jednego, ale Armisa Kuc, który ponownie pojawił się na scenie w 114. minucie, ustaliła wynik meczu na 4:2. Tym wynikiem Ankara Metropolitan Municipality Fomget GSK wygrała pierwsze w swojej historii mistrzostwa Turkcell Women's Football Super League.

Najlepszymi zawodniczkami wybrano Alice Kusi i Zenathę Coleman z Fenerbahçe.