Imię zwycięstwa w Rajdzie Bursy Çukurova-Akçay

Imię zwycięstwa w Rajdzie Bursy Çukurova Akçay

Drugi wyścig Petrol Ofisi Maxima 2023 Turkey Rally Championship, Beydağ Int Yapı 47th Yeşil Bursa Rally, został zorganizowany przez Bursa Automobile Sports Sports Club (BOSSEK) w dniach 19-21 maja przy współudziale ICRYPEX, Bursa Metropolitan Municipality, nad Hotelem Bursa, İnallar i Özhan. W ceremonii rozpoczęcia wyścigu, 19 maja obchodzono z wielkim entuzjazmem Dzień Atatürka, Dzień Młodzieży i Sportu z udziałem 148 sportowców. Krajowy samochód Turcji, TOGG, również po raz pierwszy pojawił się przed zawodnikami podczas ceremonii, w której udział wzięli Mustafa Varank, Minister Przemysłu i Technologii Republiki Turcji oraz Alinur Aktaş, burmistrz Bursa Metropolitan Municipality.

Łączna długość drużyn na dwa dni to 470 km. Burak Çukurova-Burak Akçay z BC Vision Motorsport został zwycięzcą klasyfikacji generalnej rajdu, gdzie rywalizowali na 10 odcinkach specjalnych na asfaltowym torze, który zajmuje drugie miejsce w wyścigu, a także wygrał klasę 2 tytuł. Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı z GP Garage My Team zajął drugie miejsce, a Ali Türkkan-Burak Erdener z Castrol Ford Team Turkey zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce w klasie 3. W rajdzie, w którym deszczowa pogoda, która pokazała interfejs drugiego dnia, bardzo utrudniała zespołom, Castrol Ford Team Turcja został zwycięzcą marek, a BC Vision Motorsport zwyciężył w zespołach.

Uğur Soylu z GP Garage My Team zajął pierwsze miejsce w rozpoczętej w tym roku kategorii mistrzów, Erhan Akbaş z tego samego zespołu zajął drugie miejsce, a Cem Yudulmaz z Castrol Ford Team Turkey zajął trzecie miejsce. Zawodnik Red Bulla Ali Türkkan wygrał Mistrzostwa Młodych Pilotów, a Begüm Uludağ, który rywalizował z Sevgim Aktürkiem, został zwycięzcą młodego drugiego pilota. Zwycięzcami rajdu w klasie 4 i pojazdami z napędem na dwa koła byli Yıldıray Demircioğlu-Mehmet Köleoğlu z Atış Motorsports, zwycięzca klasy N Sinan Soylu-Özgür Akdağ z GP Garage My Team, zwycięzca klasy 5 Tuncer Sancaklı-Asena Sancaklı z BC Vision Motorsport. Burcu Çetinkaya z GMG Racing zajęła pierwsze miejsce wśród pilotek, a Asena Sancaklı zajęła pierwsze miejsce wśród drugich pilotek.

Zespół ojciec-syn Ömer Gür-Levent Gür wygrał historyczną klasyfikację otwartą dla klasycznych samochodów rajdowych i zajął pierwsze miejsce w kategorii 1, podczas gdy para Tan-Selda Çağlayan zajęła drugie miejsce, a Yılmaz Köprücü-Utku Güloğlu zajął trzecie miejsce. Selda Çağlayan zdobyła pierwszą nagrodę drugiego pilota klasy historycznej.

W klasyfikacji TOSFED Rally Cup Melih Cevdet Yıldırım-Bora Arabacı z BC Vision Motorsport zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i kategorii 2, podczas gdy Kaan Kara-Taner Kara w kategorii 1 i Fatih Selim Göçer-Ali Tuğrul w kategorii 3. W kategorii 4, Kaya i Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken to drużyny, które jako pierwsze ukończyły puchar. Çiğdem Tümerkan, która po raz pierwszy wystartowała w rajdzie ze swoją córką Zeynep Tümerkan, została pierwszą pilotką, a Cansu Açar, która swój pierwszy start wystartowała z Sinan Yardimici, to nazwisko, które zajęło pierwsze miejsce wśród kobiet-pilotek.

Rajdowe Mistrzostwa Turcji Petrol Ofisi Maxima 2023 będą kontynuowane rajdem Eskişehir, który odbędzie się w dniach 10-11 czerwca.