Türkiye zdobył 2 mistrzostwa i 2 drugie miejsca w mistrzostwach Bałkanów w biegach górskich

Türkiye zdobywa drugie miejsce w mistrzostwach Bałkanów w biegach górskich

W mistrzostwach Bałkanów w biegach górskich w Czarnogórze/Niksic Turcja zdobyła 2 tytuły mistrzowskie i 2 wicemistrzów oraz ukończyła zawody z sześcioma miejscami na podium.

Z mistrzostw Bałkanów w biegach górskich Turcja opuściła zawody z dwoma złotymi, dwoma srebrnymi i dwoma brązowymi medalami. W rywalizacji mężczyzn do lat 20 Abdulmeçit Açan ukończył bieg na 6 metrów z wynikiem 30.02.3 i został mistrzem Bałkanów. W tym samym wyścigu Ümran Bulut zajął czwarte miejsce z wynikiem 30.20.09, drugie Mervan No z wynikiem 3.02.0, a Turcja zdobyła mistrzostwo Bałkanów z punktami jako zespół.

Zeynep Kaya była druga z wynikiem 20 w kategorii U-35.51.1 kobiet, Gamze Altuntaş był trzeci z wynikiem 35.56.3, Ceyda Pınar Melek był piąty z wynikiem 39.13.2,

Tuğba Çelik zajął jedenaste miejsce z wynikiem 42.43.1, a Turcja zdobyła mistrzostwo Bałkanów z 10 punktami jako drużyna.

Podczas gdy Nursena Çeto zdobyła mistrzostwo Bałkanów z 57.44.9 punktami w seniorkach, Berfin Barışer zajął czwarte miejsce z wynikiem 1.01.49.1, a Aslı Kızılkaya została dziewiątą drużyną narodową z 1 punktami z wynikiem 07.48.6:14.

W Big Men Yunus Emre Akkuş zajął trzecie miejsce z czasem 1:03.46.9, Mustafa Bakır był siódmy z czasem 1:05.4.3, a Azaat Demirtaş był jedenasty z czasem 1:07.05.7, na Bałkanach Turcja zajęła drugie miejsce z wynikiem 21 zwrotnica.