Drużyna Armii Tureckiej w biegach przełajowych zostaje mistrzem Bałkanów

Tureccy żołnierze zajęli pierwsze miejsce w imprezie „Balkan Games-Half Marathon”, która w tym roku odbyła się po raz pierwszy.

Reprezentacja Armii Krajowej w Biegach Przełajowych w składzie Murat Emektar, Hüseyin Can, Mert Girmalegesse i Hakan Tazegül została Mistrzem Bałkanów w Międzywojskim Półmaratonie podczas Mistrzostw CISM Balkan Półmaraton odbywających się w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny.

Ordu Cross National Team został mistrzem CISM Balkan Half Marathon na Mistrzostwach CISM Balkan Half Marathon, które odbyły się w Bośni i Hercegowinie / Sarajewie 7 maja 2023 r. W rywalizacji Murat Emektar (1:05,47) zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce zajął Hüseyin Can (1:06.36), siódme miejsce zajął Mert Girmalegese, a dziewiąte miejsce zajął Hakan Tazegül.

Podczas gdy Turcja została mistrzem Bałkanów z 10 punktami, Rumunia zajęła drugie miejsce, a Serbia trzecie. W mistrzostwach wzięło udział 9 zawodników z 593 krajów.

W ceremonii wręczenia medali uczestniczył także attaché wojskowy ambasady Turcji w Sarajewie, płk Mustafa Sıtkı Tatar.

Fatih Çintimar, prezes Tureckiej Federacji Lekkiej Atletyki, pogratulował międzywojskowemu mistrzowi Bałkanów Klubowi Sportowemu TAF i jego koordynatorowi Musa Altın.