Edukacja zawieszona do 13 lutego w całej Turcji

Edukacja zawieszona do lutego w całej Turcji
Edukacja zawieszona do 13 lutego w całej Turcji

Minister edukacji narodowej Mahmut Özer poinformował, że wszystkie szkoły w Turcji zostały zwolnione na tydzień do 13 lutego z powodu trzęsienia ziemi, które miało miejsce w Kahramanmaraş.

Minister edukacji narodowej Mahmut Özer, który przebywał na obszarze dotkniętym trzęsieniem ziemi, przeprowadził badania na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi w Malatya Doğanşehir i życzył mieszkańcom szybkiego powrotu do zdrowia.

Minister Özer poinformował, że edukacja w Turcji została zawieszona do 13 lutego z powodu trzęsienia ziemi, które miało miejsce w Kahramanmaraş i dotknęło wiele prowincji w regionie.

W swoim oświadczeniu Özer powiedział: „Od dzisiaj 13 lutego otworzymy wszystkie nasze szkoły w całej Turcji, aby nie tylko prowincje w obszarze trzęsienia ziemi, ale także sąsiednie prowincje mogły zarządzać procesami w pokojowy sposób, biorąc biorąc pod uwagę aktualne warunki klimatyczne w całej Turcji oraz w kontekście znacznie spokojniejszej pracy w strefach sejsmicznych.Jesteśmy na tygodniowym urlopie. Dlatego jako naród i państwo podjęliśmy tę decyzję zarówno pod kątem wygodniejszego przeprowadzenia procesów, jak i ułatwienia dostępu naszym obywatelom z innych województw, zwłaszcza tym, którzy mają krewnych w tych 10 województwach. Ale w momencie podejmowania tej decyzji wszystkie nasze szkoły we wszystkich naszych województwach, a zwłaszcza w 10 województwach, pozostaną otwarte dla służby naszym obywatelom. Wszelkiego rodzaju usługi związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem będą świadczone naszym obywatelom w naszych szkołach i domach nauczycieli 7/24 bez przerwy.

Günceleme: 06/02/2023 17:24

Podobne reklamy

Bądź pierwszy i skomentuj

zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*