Deszcz Medali dla Gwiazd Izmiru w 2022 roku

Deszcz Medali dla Gwiazd Izmiru

Zawodnicy Izmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club odcisnęli swoje piętno na 2022 roku i zdobyli 43 medali, z czego 347 były międzynarodowe. Kerem Kamal został mistrzem świata w zapasach, a Onur Taştan mistrzem Europy w judo.

Izmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club, który jest jednym z największych klubów sportowych w Turcji pod względem liczby sportowców i oddziałów, po raz kolejny osiągnął znaczący sukces w 2022 roku. Sportowcy z Izmiru rywalizujący łącznie w 41 oddziałach zdobyli 127 medali, w tym 347 złotych. 43 z tych medali pochodziło od organizacji międzynarodowych.

Zawodnicy judo ponownie na szczycie

Szczyt w poszczególnych oddziałach ponownie przypadł jak co roku na judo. Judocy stawali na podium łącznie 39 razy zdobywając 26 złotych, 28 srebrnych i 93 brązowych medali w zawodach krajowych i międzynarodowych. Po judo triathlon i łyżwiarstwo zajęły drugie miejsce z 49 medalami. 24 złote, 18 srebrnych i 7 brązowych w triathlonie, 22 złote, 15 srebrnych i 11 brązowych w łyżwiarstwie przybyło do Izmiru. Gimnastyka zajęła trzecie miejsce z łączną liczbą 11 medali, w tym 6 złotych, 11 srebrnych i 28 brązowych. 27 medali zdobyto w pływaniu, po 18 medali w szermierce i łucznictwie, po 17 medali w taekwondo i lekkiej atletyce, 11 medali w tenisie, 9 medali w zapasach i 5 medali w tenisie stołowym dla niepełnosprawnych.

43 międzynarodowe medale

Sportowcy z Izmir Metropolitan Municipality nosili na arenie międzynarodowej 15 medale, 16 złotych, 15 srebrnych i 43 brązowych. Judo zajęło pierwsze miejsce z 19 medalami na liście tych, którzy otrzymali najwięcej medali z zagranicy. Po judo uplasowała się gimnastyka z 9 medalami, a trzecie miejsce z 7 medalami zajęło łyżwiarstwo. Taekwondo 4 medale, zapasy i łucznictwo po 2 medale.

Kerem Kamal został mistrzem świata

Największe sukcesy w zawodach międzynarodowych odniósł zapaśnik Kerem Kamal. Młody zapaśnik zdobył złoty medal na grecko-rzymskich mistrzostwach świata do lat 23 w Hiszpanii. Emrah Kuş zajął trzecie miejsce w Islamskich Igrzyskach Solidarności w Konyi i przywiózł brązowy medal do Izmiru. Duru Çimen, Gökçe Doğa, Batu Tasasız, Deniz Tarım i Derya Taiga zdobyli medale w łyżwiarstwie na międzynarodowych imprezach w Serbii, Bułgarii i Stambule. Eren Özdemir, który startował w Letnich Igrzyskach Gymnasiade, zajął drugie miejsce na świecie, a 17-letni Mehmet Efe Özdemir został mistrzem Bałkanów.

Gökhan Biçer jest mistrzem Europy w judo

W judo Enes Bilge, Yusuf Özel, Mervenur Alkış, Berat Bahadır, Şeydanur Aydın, Musa Şimşek oraz niedowidzący sportowcy Gökhan Biçer i Onur Taştan zostali medalistami mistrzostw świata i Europy. Gökhan Biçer został mistrzem Europy w kategorii 90 kg we Włoszech i zdobył srebrne i brązowe medale na mistrzostwach świata. Onur Taştan zdobył również srebrny medal w biegu do 90 kilogramów na Mistrzostwach Świata, a nasi dwaj zawodnicy mieli wielką przewagę w drodze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Altan Doğan przywiózł 9 medali zdobytych z zagranicy w gimnastyce. Na podium w szermierce stanęli Alp Deniz Öcek, Selin Naz Öcek i Lina Elmiladi. W łucznictwie Sıla Özdemir zdobyła dwa srebrne medale w zawodach Gymnasiade 2022.

Wielki sukces w piłce wodnej

Sukces w piłce wodnej, który powstał w 2021 roku, trwał nadal w 2022 roku. Drużyny piłki wodnej, które w zeszłym roku zdobyły puchary mężczyzn i kobiet w kategoriach U15, U17, U19, w 2022 roku zajęły drugie miejsce w ligach kobiet U21 i U17 kobiet. Doszła do mistrzostwa w I Lidze Kobiet. Do Izmiru przywieziono trofeum mistrzowskie 1. ligi kobiet do lat 19 i 1. ligi kobiet do lat 15. W łyżwiarstwie figurowym klubowe mistrzostwo zdobyło w 2 roku. Drużyna kobiet Underwater Rugby zajęła drugie miejsce w lidze. Drużyna piłki nożnej po amputacji zdobyła także trofeum za trzecie miejsce zarówno w Super Lidze, jak iw Pucharze Turcji.

Jesteśmy dumni z naszych rodaków

Sportowcy, którzy trafili do Kadry Narodowej w piłce nożnej po amputacji i koszykówce na wózkach odnieśli bardzo ważne sukcesy. Bramkarz Erdi Aslan i strojny Polat Doğan to nazwiska, które reprezentowały nasz klub w Reprezentacji Amputowanej Piłki Nożnej, która zdobyła mistrzostwo świata, pokonując w Stambule Angolę. Nasza reprezentacja, grana przez zawodników Drużyny Koszykówki na Wózkach Hasana Efetürka, Rıdvana Aksoya, Mahmuta Açıkgöza i Ardy Albayrak, zagrała w finale Mistrzostw Świata U-23 w Tajlandii i zajęła drugie miejsce. Reprezentacja narodowa koszykówki na wózkach, w skład której wchodzą Ahmet Efetürk, Mahsum İpekişen, Rıdvan Aksoy, Hakan Kıroğlan i masażysta Serkan Sezginci, podniosła trofeum mistrzowskie w europejskiej lidze B.

Świetny występ wyjątkowych sportowców

Wyjątkowi sportowcy Izmir Metropolitan Municipality Youth and Sports Club również odnieśli znaczące sukcesy. Umurcan Aydınoğlu nosił 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale w krajowych zawodach, w których brał udział. Tuna Tunca została nagrodzona brawami za swój występ zdobywając 1 złoty i 1 srebrny medal w zawodach krajowych.